2018 KPSS Lisans Sınavı Ne zaman Yapılacak ? 2018 KPSS Lisans Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?2018 yılı Kpss Lisans sınavı ne zaman yapılacak? 2018 yılı Kpss Lisans sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 2018 Kpss Lisans sınav ücreti ne kadar? 2018 yılı Kpss Lisans sınavı tercihleri ne zaman yapılacak? 2018 Kpss Lisans sınav ücreti yatırma son tarihi ne zaman?

KPSS ( Kamu Personeli Seçme Sınavı ), devlet kurumlarında çalışacak personelin belirlenmesi için belirli aralıklarda gerçekleştirilen bir sınavdır. Bu sınav katılımcıların mezun oldukları okul seviyesine göre gerçekleşmektedir. Ortaöğretim , Önlisans ve Lisans olmak üzere farklı kategoriler üzerinden yapılmaktadır. Herkes kendi mezunu olduğu okula ait olan sınav girmekte ve kendi mezun olduğu okula yönelik soruları cevaplamaktadır. Bu sınavda belirli başarılara ulaşmış kişiler kamu kuruluşlarının ihtiyaçları doğrultusunda devletin çeşitli kurumlarına yerleşmekte ve orada görev almaya başlamaktadırlar.

Binlerce memur adayı, atanmayı bekleyen binlerce insan uzun zamandır 2018 yılı sınav takviminin açıklanmasını merakla beklemekteydi. Uzun bekleyişin ardından Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) , 2018 yılı için geçerli olan sınav takvimini yayımladı. Bu sınav takviminde sınavların yapılacağı tarihler , başvuruların hangi tarihler arasında yapılacağı ve sonuçların ne zaman açıklanacağı konularında detaylı bilgiler yer almakta. İşte 2018 KPSS sınav takvimi ile ilgili detaylı bilgiler…

2018 KPSS – Lisans Sınavı Ne Zaman Yapılacak ?2018 Kpss Lisans sınavı tarihlerde gerçekleşecek sorusu ÖSYM tarafından yayımlanan sınav takviminde açıklığa kavuştu. Takvime göre, 2018 Kpss Lisans sınavı başvuruları 10 Mayıs 2018 tarihinde başlıyor , 21 Mayıs 2018 tarihinde ise sona eriyor. Geç başvuru tarihi ise 6 Haziran 2018 olarak belirlendi. Geç başvuru yapanların diğerlerinden farkı ise şu; normal süre içerisinde başvuru yapan adaylara göre daha fazla başvuru ücreti ödeyecek olmaları.

KPSS Genel Yetenek Genel Kültür Sınavı: 22 Temmuz 2018 tarihinde yapılacaktır.

Genel yetenek ve genel kültür sınavına, alan bilgisi ve ÖABT sınavlarına girmek isteyen tüm adayların girmesi gerekmektedir. Genel Yetenek ve Genel Kültür Sınavı sonuçlarının açıklanacağı tarih ise 31 Ağustos 2018’dir.

 

KPSS Alan bilgisi sınavı 1. Gün: Sınavın ilk oturumu 28 Temmuz 2018 tarihinde yapılacaktır.

KPSS Alan bilgisi sınavı 2. Gün: Sınavın ikinci oturumu 29 Temmuz 2018 tarihinde yapılacaktır.

Alan bilgisi sınavlarının sonuçlarının açıklanacağı tarih ise yine 31 Ağustos 2018’dir.

 

KPSS ÖABT sınavı: Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi sınavı 5 Ağustos 2018 tarihinde yapılacaktır.

Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi sınavının sonuçlarının açıklanacağı tarih ise yine 31 Ağustos 2018’dir.

 

2018 KPSS Sınavı Ücreti Ne Kadar?

Sınav ücretleri henüz ÖSYM tarafından açıklanmamıştır. Sınav ücretleri 10 Mayıs 2018 tarihinden belirlenecek ve ÖSYM resmi sitesi üzerinden gerekli açıklama yapılacaktır.

 
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir