2018 KPSS Önlisans Sınavı Ne zaman Yapılacak ? 2018 KPSS Önlisans Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?2018 yılı Kpss Önlisans sınavı ne zaman yapılacak? 2018 yılı Kpss Önlisans sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 2018 Kpss Önlisans sınav ücreti ne kadar? 2018 yılı Kpss Önlisans sınavı tercihleri ne zaman yapılacak? 2018 Kpss Önlisans sınav ücreti yatırma son tarihi ne zaman?

KPSS ( Kamu Personeli Seçme Sınavı ), devlet kurumlarında çalışacak personelin belirlenmesi için belirli aralıklarda gerçekleştirilen bir sınavdır. Bu sınav katılımcıların mezun oldukları okul seviyesine göre gerçekleşmektedir. Ortaöğretim , Önlisans ve Lisans olmak üzere farklı kategoriler üzerinden yapılmaktadır. Herkes kendi mezunu olduğu okula ait olan sınav girmekte ve kendi mezun olduğu okula yönelik soruları cevaplamaktadır. Bu sınavda belirli başarılara ulaşmış kişiler kamu kuruluşlarının ihtiyaçları doğrultusunda devletin çeşitli kurumlarına yerleşmekte ve orada görev almaya başlamaktadırlar.

Binlerce memur adayı, atanmayı bekleyen binlerce insan uzun zamandır 2018 yılı sınav takviminin açıklanmasını merakla beklemekteydi. Uzun bekleyişin ardından Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) , 2018 yılı için geçerli olan sınav takvimini yayımladı. Bu sınav takviminde sınavların yapılacağı tarihler , başvuruların hangi tarihler arasında yapılacağı ve sonuçların ne zaman açıklanacağı konularında detaylı bilgiler yer almakta. İşte 2018 KPSS Önlisans sınav takvimi ile ilgili detaylı bilgiler…2018 KPSS – Önlisans Sınavı Ne Zaman Yapılacak ?

2018 Kpss Önlisans sınavı tarihlerde gerçekleşecek sorusu ÖSYM tarafından yayımlanan sınav takviminde açıklığa kavuştu. Takvime göre, 2018 Kpss Önlisans sınavı başvuruları 28  Ağustos 2018 tarihinde başlıyor , 12 Eylül 2018 tarihinde ise sona eriyor. Geç başvuru tarihi ise 26 Eylül 2018 olarak belirlendi. Geç başvuru yapanların diğerlerinden farkı ise şu; normal süre içerisinde başvuru yapan adaylara göre daha fazla başvuru ücreti ödeyecek olmaları.

 

2018 KPSS Önlisans Sınavı :  4 Kasım 2018 tarihinde yapılacaktır.

Kpss Önlisans sınavı 2 yıllık üniversite mezunu adaylar için yapılmaktadır.. 2018 KPSS Önlisans Sınavının sonuçları ise 29 Kasım 2018 tarihinde ÖSYM resmi sitesi üzerinden açıklanacaktır.

 

2018 KPSS Sınavı Ücreti Ne Kadar?

Sınav ücretleri henüz ÖSYM tarafından açıklanmamıştır. Sınav ücretleri 10 Mayıs 2018 tarihinden belirlenecek ve ÖSYM resmi sitesi üzerinden gerekli açıklama yapılacaktır.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir