2018 KPSS Ortaöğretim Sınavı Ne zaman Yapılacak ? 2018 KPSS Ortaöğretim Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?2018 yılı Kpss Ortaöğretim sınavı ne zaman yapılacak? 2018 yılı Kpss Ortaöğretim sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 2018 Kpss Ortaöğretim sınav ücreti ne kadar? 2018 yılı Kpss Ortaöğretim sınavı tercihleri ne zaman yapılacak? 2018 Kpss Ortaöğretim sınav ücreti yatırma son tarihi ne zaman?

KPSS ( Kamu Personeli Seçme Sınavı ), devlet kurumlarında çalışacak personelin belirlenmesi için belirli aralıklarda gerçekleştirilen bir sınavdır. Bu sınav katılımcıların mezun oldukları okul seviyesine göre gerçekleşmektedir. Ortaöğretim , Önlisans ve Lisans olmak üzere farklı kategoriler üzerinden yapılmaktadır. Herkes kendi mezunu olduğu okula ait olan sınav girmekte ve kendi mezun olduğu okula yönelik soruları cevaplamaktadır. Bu sınavda belirli başarılara ulaşmış kişiler kamu kuruluşlarının ihtiyaçları doğrultusunda devletin çeşitli kurumlarına yerleşmekte ve orada görev almaya başlamaktadırlar.

Binlerce memur adayı, atanmayı bekleyen binlerce insan uzun zamandır 2018 yılı sınav takviminin açıklanmasını merakla beklemekteydi. Uzun bekleyişin ardından Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) , 2018 yılı için geçerli olan sınav takvimini yayımladı. Bu sınav takviminde sınavların yapılacağı tarihler , başvuruların hangi tarihler arasında yapılacağı ve sonuçların ne zaman açıklanacağı konularında detaylı bilgiler yer almakta. İşte 2018 KPSS Ortaöğretim sınav takvimi ile ilgili detaylı bilgiler…2018 KPSS – Ortaöğretim Sınavı Ne Zaman Yapılacak ?

2018 Kpss Ortaöğretim sınavı tarihlerde gerçekleşecek sorusu ÖSYM tarafından yayımlanan sınav takviminde açıklığa kavuştu. Takvime göre, 2018 Kpss Ortaöğretim sınavı başvuruları 3 Temmuz 2018 tarihinde başlıyor , 19 Temmuz 2018 tarihinde ise sona eriyor. Geç başvuru tarihi ise 9 Ağustos 2018 olarak belirlendi. Geç başvuru yapanların diğerlerinden farkı ise şu; normal süre içerisinde başvuru yapan adaylara göre daha fazla başvuru ücreti ödeyecek olmaları.

 

 

2018 KPSS Ortaöğretim Sınavı :  7 Ekim 2018 tarihinde yapılacaktır.

Ortaöğretim sınavı, lise ve dengi okul mezunları için yapılmaktadır. 2018 KPSS Ortaöğretim Sınavının sonuçları ise 8 Kasım 2018 tarihinde ÖSYM resmi sitesi üzerinden açıklanacaktır.

 

 

2018 KPSS Sınavı Ücreti Ne Kadar?

Sınav ücretleri henüz ÖSYM tarafından açıklanmamıştır. Sınav ücretleri 10 Mayıs 2018 tarihinden belirlenecek ve ÖSYM resmi sitesi üzerinden gerekli açıklama yapılacaktır.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir