Acemiler İçin Web Sitesi Kurmak ve KazançHer şeyden önce iyi bir web sitesi oluşturmak için ve iyi yerlere gelebilmesi için bedava alan adları size yardımcı olmayacaktır. Öncelikle ne üzerine site kuracağınız konusunda bir fikriniz olmalıdır. İlgilendiğiniz, bilgili olduğunuz ve eğlendiğiniz konuların hangileri olduğunu gözden geçirmeniz gerekmektedir. Alan adı alırken de dikkat etmeniz gereken bazı durumlar vardır. Bunlar; akılda kalıcı olması için kısa ve öz olması ve doğru anahtar kelimelerin seçilmesi olarak göz önüne çıkmaktadır. Ziyaretçilerin sitenizi kolayca bulabilmesi amacıyla alan adınızda konuyla ilgili bir şeylerin bulunması gerekmektedir. Alan adının yaratıcı olması da önem taşıyan diğer bir unsur olarak karşımıza çıkmaktadır. Alan adı maliyeti bütçenizi çok da zorlayacak meblağlarda da olmamaktadır.

 

Sitenizi Kurmaya Devam Edin

Web sitenizi oluştururken siteyi içinde barındıracağınız bir web alanına ihtiyaç duyma durumunda kalırsınız. Web sitenizi oluştururken sizlere kolay gelebilecek ve önerilen sistem WordPress’tir. Bir tema seçmeli ve temanın mobil uyumlu olup olmadığına dikkat ederek sitenizi kurmalısınız. Tema seçerken mobil uyumlu olmasına, temanın kalabalık olmamasına ve Türkçe karakter uyumuna özen göstermeniz gerekmektedir. Daha sonra da ana sayfanızı kendi beğendiğiniz stile göre düzenlemelisiniz.

 

EklentilerEklentilerin fazla olması çoğu zaman sunucuya yük oluşturmaktadır. Sitenizin hızı açısından bu dikkat etmeniz gereken bir durumdur ve yavaş bir sitenizin olmasını istemezsiniz. Kurduğunuz temanın ihtiyacı olan bazı eklentiler bulunabilmektedir.Bu size tema tarafından yönetim panelinde gösterilecektir. Tüm bunlardan sonra temiz bir google hesabı almanız gerekmektedir. Sitemizde video ve dosya yayınlamayı düşünüyorsak eğer Drive ve Youtube hesapları oluşturmamız gerekmektedir. Bu hesapları açtıktan sonra da bütün ayarları kendi stilinize ve kendi tarzınıza göre ayarlayıp kapak fotoğrafı ekleyerek bu işlemleri tamamlayabilirsiniz. Tüm bunları gerçekleştirdikten sonra kendi adınıza bir web sitesi oluşturmuş olacaksınız ve bu yönergelerle herhangi bir sıkıntı yaşamadan web sitenize sahip olmuş olacaksınız. Günümüzde teknolojinin ve bilişim teknolojilerinden faydalanmayan ve kişisel sayfalara ve sosyal hesaplara sahip olmayan kişilerin sayısı oldukça azdır. Bu yüzden sizler de bu anlatılanlara göre kolaylıkla bir web sitesi sahibi olabilirsiniz. Kuracağınız web sitesinden kolayca kazanç elde etmek için her gün düzenli oalrak içeriğinizi güncel tutmalısınız. Blog sitelerinizde dikkat etmeniz gereken en önemli konu içeriktir. İçeriği az olan sitelere Google reklam vermektedir. İçeriğiniz az olduğu taktirde trafiğiniz de az olacaktır. Ziyaretçiyi siteye çekebilmek için gerekli olan tek şey ilgi çekebilecek konularda yazılmış makalelerdir.

 
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir