Android 8.0 Oreo’nun Özellikleri Nelerdir?Android 8.0 Oreo İle Gelen Yenilikler Nelerdir? Android Oreo’nun Özellikleri Nelerdir?

Android Oreo , bilindiği üzeri güneş tutulmasının olduğu gün Google tarafından kullanıcılarına tanıtıldı ve dağıtımına Pixel ve Nexus cihazları ile birlikte başlanıldı. Android 7.0’ın Türkiye’de çıkmasının üzerinden pek de bir zaman geçmeden yeni bir güncellemenin gelmesi kullanıcıları heyecan içerisine soktu. Peki Android’in yeni güncellemesi olan Android 8.0 Oreo’da ne gibi yenilikler var?

Anlatmaya başlayalım… Öncelikle önceki işletim sistemlerine göre daha güvenli ve stabil çalışan bir işletim sistemi konumunda. Android Oreo’nun getirdiği yeniliklerin başında Apple’ın 3D Touch özelliğine çok benzeyen, Uygulama Rozeti özelliği gelmektedir. Bu özellik sayesinde uygulama simgesi üzerine uzun süre basılı tutulduğunda, alınan son bildirim ve uygulama widget‘ler gibi çeşitli bilgiler görüntülenebilecek.Bir başka yenilik ise , “Picture-in-picture“ özelliği. Bu özellik aslında multiwindows yani çoklu pencere özelliğine oldukça benzemektedir. Pencerelerin kolay kullanımını mobile taşımak için geliştirilmesinin yanında kullanıcıların aynı anda birden fazla işi yapabilmelerine olanak tanımaktadır.

Diğer bir yenilik ise , Daha önceki android işletim sistemlerinde standart olarak yer alan emojilerin yenilenmesiyle birlikte , yeni listeye 60’ın üzerinde yeni emojinin eklenmesidir.

Aynı zamanda , Android Oreo ile gelen gelişmiş bildirim yönetimi özelliğine ek olarak kullanıcılar cep telefonlarının arka planında çalışan gizli uygulamalar üzerinde artık daha fazla kontrol sahibi olabilecek.

Android 8.0 Oreo Güncellemesini Alacak Cep Telefonları Listesi’ne ulaşmak için tıklayınız…
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir