Android Silinen Fotoğrafları Geri Getirme Nasıl Yapılır?Android Silinen Fotoğraflar Geri Getirilebilir Mi? Android Silinenleri Geri Getirmek…

Akıllı cep telefonları , hayatımızın oldukça önemli bir parçası haline gelmiştir. Günlük yaşantımızda birçok önemli işimizi halledebilmemize imkan sağlamaktadır. Bunun yanında ise boş zamanlarımızda eğlenceli vakitler geçirmemize yönelik olumlu etkenleri de olmaktadır. Bunların en başında sosyal medya uygulamaları gelmektedir. Sosyal medya ile sevdiklerimizle sanal bir alem üzerinden iletişim kurmamızı , fotoğraf ve videolar aracılığıyla mutlu anlarımıza ortak olabilmelerine imkan sağlamaktadır. Sosyal medya dışında da eğlenceli oyun ve uygulamaları sayesinde hoş vakitler geçirmemize de olanak sağlarken , mutlu ve eğlenceli anlarımızı kaydedebilmemiz için gelişmiş kamera teknolojileriyle bizlere hizmet sunmaktadır. Yaşadığımız bu güzel anları ölümsüzleştirmek adına kıymetli fotoğraf ve videolar çekip onları saklayabilmemizi sağlamakta ve bunları istediğimiz çoğu teknolojik cihaza aktarabilmemize olanak sağlamaktadır. Manevi değer bakımından bizler için oldukça önemli olan bu fotoğrafların ve videoların akıllı cep telefonlarımızda bulunması bizi için bazı tehlikelerde yaratmaktadır. İnternetten yada çeşitli uygulamalar üzerinden cep telefonumuza sızan zararlı yazılım ve virüsler , bu kıymetli dosyalarımızın silinmesine ve kaybolmasına da neden olabilmektedir. Bu tehlikeyi minimum seviyeye indirebilmek için bilmediğimiz site ve uygulamalardan uzak durmalı , sosyal medyada karşılaştığımız her linke tıklamamalıyız.

Eğer farkında olmadan bu zararlı yazılımların telefonumuza girmesine neden olduysak ve bunun sonucu olarak bizim için değerli olan dosyalarımız , fotoğraf ve videolarımız silindiyse hemen endişeye de kapılmamalıyız. Silinen fotoğraflarımızı , videolarımızı ve diğer dökümanlarımızı geri getirmek için oldukça fazla yöntem bulunmaktadır.Android Fotoğraf ve Videoları Kolayca Geri Getirme

Cihazınızdaki kayıp fotoğraf ve videoları geri getiren programlar arasında en iyisi ” Wondershare Dr.Fone for Android ” programıdır. Bu bilgisayar programıyla , silinen fotoğrafları , videoları ve dahası gönderilen SMS’ler , kişiler ve müzikler gibi diğer verileri de geri getirebilirsiniz. Kullanması çok kolay olan bu program birçok android cihazla uyumlu olarak çalışmaktadır. ( Programı Samsung Galaxy S6, Samsung S5, Samsung A5 , Note3, HTC One, Sony, ZTE, LG ve diğer tüm cihazlarla kullanabilirsiniz. ) Kullanımı oldukça basittir.

Sırasıyla yapmanız gereken işlemler:

1) Wondershare Dr.Fone for Android isimli programın son sürümünü bilgisayarınıza kurunuz ve çalıştırınız.

2) Daha sonra android cep telefonunuzun USB Hata Ayıklama Modu‘nu Açtıktan sonra , USB kablo ile  telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayınız.

4) Cihaz analizini başlatmak için Başlat butonuna tıklayınız. ( Analiz sırasında telefonunuzun açılıp kapanabilir.Aldırış etmeden bekleyiniz )

5) Analiz tamamlandığında , cihaz taramasını başlatınız.

6) Telefonunuza İzin Ver şeklinde bir uyarı gelecek , izin ver butonuna tıklayınız.(Telefonunuzun ROOT’lu olması gerekir.) Daha sonra bilgisayarınızdan Başlat butonuna tıklayınız.

7) Geri getirme işlemi bittikten sonra telefonunuza geri getirmek istediğiniz dosyaları işaretleyerek Kurtar butonuna tıklayınız.

 

 

 
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir