Android Telefon’da Silinen Dosyaları Geri GetirmekAndroid Telefonunuzda Silinen Dosyaları Geri Getirmek İster Misiniz? Android Silinin Dosyalar Nasıl Geri Getirilir?

Android akıllı cep telefonları , basit arayüzü ve uygun fiyatları nedeniyle birçok kullanıcı tarafından tercih edilmektedir. Kullanım bu kadar fazla olunca da beraberinde getirdiği sorunlarda oldukça fazla olmaktadır. Bu sorunlar içerisinde çözümü en çok merak edilen , çözülmesi en gerekli olan konu ise android cep telefonlarınızdan silinen ya da kaybolan dosyaların nasıl geriye getirileceğidir. Eğer dosyalarınız silindi ya da kayboldu ise öncelikle cep telefonunuzu bağlayabileceğiniz bir bilgisayarınızın bulunması gerekmektedir. Daha sonraki işlemler ise ” 7-Data Recovery ” adlı program yardımıyla gerçekleşmektedir.

7-Data Recovery programı , telefonunuzdan silinen resim, video, uygulama , sms , rehber gibi dosyalarınızı geri getirebileceğiniz bir kurtarma programıdır. Silinen dosyalarınızı birkaç basit adımla geri alabilmenizi sağlar. Öncelikle ” 7-Data Recovery Suite ” ve ” 7-Data Android ” uygulamalarını indirmeniz ve kurmanız gerekmektedir ( Site kurallarımız gereği biz link veremiyoruz , Google’dan rahatlıkla bulabilirsiniz )

Oldukça basit bir arayüze sahip olan bu program sayesinde kolaylıkla işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Kurulumu gerçekleştirdikten sonra , uygulamayı başlatmadan önce telefonunuzda Hata Ayıklama Modu’nu etkinleştirmeniz gerekiyor.  Hata ayıklama modunu etkinleştirmek için şu adımları izleyin: Ayarlar > Geliştirici Seçenekleri  > USB Hata Ayıklama Modu. Etkinleştirdikten sonra 7-Data Recovery ‘i başlatın.

1) Programı başlattığımızda önümüze gelen menüden ” Android Kurtar ”ı seçiyoruz.2 ) Hata Ayıklama Modu’nu etkinleştirdikten sonra telefonunuzu bağladıysanız , telefonunuzu hemen tanıyacaktır. Sonraki butonuna tıklayarak işleminize devam edebilirsiniz.

3 ) Daha sonra telefonunuzun bulunduğu sürücü tanımlanacaktır. Bu sürücüyü seçerek sonraki butonuna tıklıyorsunuz.

4 ) Telefonunuzda bulunan klasörler içerisinden tarama yapmak istediğiniz klasörlerin başındaki tik işaretine tıklıyorsunuz ve en alttan Kaydet butonuna tıklayarak devam ediyorsunuz.

5 ) Son olarak karşınıza kurtarılan dosyaların kaydedilmesini istediğiniz yeri seçmeniz için bir pencere açılacak , istediğiniz yeri seçin ve OK butonuna tıklayın.

İşlem dosyalarınızın boyutuna bağlı olarak biraz uzun sürebilir.

Sabırla beklerseniz geri getirmek istediğiniz dosyalara ulaşabilirsiniz 🙂

 

 

 

 
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir