beIn Sports Haber Kanalı Uyduya Nasıl Eklenir? beIn Sports Haber Kanalını Ücretsiz Nasıl İzleyebilirim?beIn Sports Haber kanalı nasıl eklenir? beIn Sports Haber kanalını uyduya ekleme nasıl yapılır? beIn Sports Haber kanalını kanal listeme nasıl eklerim? beIn Sports Haber kanalını ücretsiz izlemek için ne yapmalıyım? beIn Sports Haber kanalı hakkında tüm merak edilenler için yazımızı okuyunuz…

Spor, insan vücudunun sağlıklı bir gelişim gösterebilmesi için çok önemli etkenler arasında yer almaktadır. İnsan vücudunun daha zinde ve dinç olması için spor yapmak çok önemlidir. Ülkemizde spor denilince akla gelen belli başlı sporlar vardır, bunlar futbol, basketbol, voleybol diye sıralanır. Ülkemizde futbol diğer spor branşları içerisinde her zaman daha ön planda olmuştur. Fanatizm ’in etkisiyle de ülkemizde çok farklı boyutlara taşınmıştır. Türk insanı için vazgeçilmez bir spor dalı haline gelmiştir. Hatta çoğu zaman ülke gündemini değiştirecek derecede etkili olmuştur. Örneğin bir Fenerbahçe-Galatasaray derbisi olduğu gün tüm ülkenin ekran karşısına kilitlenmesi kaçınılmaz bir durum haline gelmiştir.

Türkiye için futbol bu kadar büyük bir tutkuyla sevilirken, bu sporun televizyonlarımız da bizlerle buluşması için elbette ki yoğun emekler harcanmaktadır. Sadece futbolla sınırlı kalmayarak diğer spor branşları da artık ülkemizde canlı olarak birçok kanalda yayınlanmakta, birçok kanal gündemini bu spor branşları üzerine kurmaktadır. Hatta sadece spor ile ilgilenen birçok kanal vardır ve bu alana gönül vermiş birçok spor kanalı da yeni yeni kurulmaya başlamaktadır.

Ülkemizde spor denilince akla belli başlı kanallar gelmektedir. Bu kanallar içerisinde en çok izlenen ise birçok branşta yurtiçi veya yurtdışı olsun birçok spor müsabakasını canlı olarak yayımlayan beIN SPORTS kanalıdır. Bilindiği üzeri beIN SPORTS birçok ülkede yıllardır spor konusunda yayıncılık yapmaktaydı. Bu yıl ise ülkemizdeki yayın ihalesini 500 milyon dolar gibi devasa bir rakamla kazanarak, ülkemizdeki yayıncılık hayatını da başlatmış oldu.BeIN SPORTS ülkemizde bu kadar büyük bir yatırım yaparken yanında birçok yenilikte getirdi. Daha önce ülkemizde yayınlanmayan birçok ligin, birçok spor branşının da maçlarını naklen yayınlamaya, kullanıcılarının hizmetine sunmaya başladı.

Aynı zamanda bu yeniliklerinin yayında, Turksat 4A uydusundan ücretsiz olarak yayın yapacak yeni bir kanalı da kullanıcılarının hizmetine sundu. Bu kanal uyduya ‘’ beIN Sports Haber ’’ ismiyle geldi. Ücretsiz bir kanal olması nedeniyle, beIN Sports’un ücretli olarak yayınladığı maçların izlenilmesine müsaade etmese de ücretli olmasına rağmen bazı önemli maçları ( özellikle basketbol ) uydu kanalından ücretsiz bir şekilde yayınlamaya başladı. Aynı zamanda beIN Sports Haber kanalı, geliştirmiş olduğu farklı bir menü ile karşımıza çıktı. Ekranın sağ tarafında sürekli olarak liglerin puan durumlarının, fikstürlerinin, canlı skorlarının yer aldığı bir menü bulunuyor.

 

Peki, Bu Ücretsiz beIN Sports Haber kanalını, kanal listemize nasıl ekleyeceğiz?

Aşağıda vermiş olduğumuz frekans bilgilerini televizyonunuzun kanal ekleme kısmına yazıp , kanal taraması yaparsanız, beIN Sports Haber kanalını bulabilir ve kanal listenize kaydedebilirsiniz. ( Her televizyonun kanal ekleme menüsü kendisine özel olduğu için pek detay veremiyoruz )

Uydu: Türksat 4A

Frekans: 12379

Symbol Oranı: 30000

FEC: 3/3

Polarizasyon: Horizontol (Yatay)

 

Etiketler: beIn Sports Haber, beIn Sports Haber kanalı , beIn Sports Haber kanalı nasıl eklenir, beIn Sports Haber kanalı uyduya ekleme, beIn Sports Haber kanalı kanal listesine ekleme, beIn Sports Haber kanalı ücretsiz izlemek

 
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir