Camtasia Studio 8 Cannot Load File Hatası ÇözümüCamtasia Studio 8 Cannot Load File Hatası Nasıl Çözülür? Camtasia Studio 8 Video Formatı Destekleme Hatası Nasıl Çözülür? Camtasia Studio 8 Hatası Nasıl Çözülür?… Detaylı bilgi yazımızda…

Video kayıt ve düzenleme işlemleri, YouTube’ta içerik üretmenin yaygınlaşmasıyla birlikte daha da önem kazanmaya başladı. İçerik üreticileri, çekmiş oldukları videoları veya fotoğrafları birleştirip, düzenleyerek daha izlenebilir bir hale getirmenin çabası içerisine girmeye başladılar. Bu işlemleri başarılı bir biçimde yapabilmek için bazı programlar kullanmak gerekmektedir. Bu programların kullanıcılar açısından ilgi çekici olabilmesi için hem oldukça basit olması hem de içerisinde birçok önemli özelliği barınması gerekmektedir.

Bu kriterlere uyan, kullanıcılar tarafından oldukça fazla kullanılan programların başında Camtasio Studio gelmektedir. Her sürümünde kendisini daha da geliştirmiş ve kullanıcılarına oldukça başarılı çalışmalar yapabilmeleri için hizmet sunmuştur. Sürümleri içerisinde en fazla tercih edileni ise Camtasia Studio 8 olmuştur. Diğer video düzenleyici programların birçoğu düşük özellikli bilgisayarlarda tam performans sağlayamazken, Camtasia Studio 8 oldukça başarılı bir performans sergileyerek, kaliteli video çalışmalarının yapılmasına olanak sağlamıştır.Rakiplerine oranla daha başarılı olduğunu söylediğimiz Camtasia Studio, video formatı uyumsuzluğu nedeniyle vermiş olduğu ‘ Cannot Load File ‘ hatası ile kullanıcılarına zor anlar yaşatmaktadır. Bugün sizlere bu sorunun çözümü için birkaç küçük program tavsiyesinde bulunacağız.

 

Camtasia Studio 8 Cannot Load File Hatası Çözümü Nasıl Yapılır?

Öncelikle bu hatanın çözümünün programsız birşekilde sağlanması oldukça zor gibi gözüküyor. Bu hatayı çözebilmek için yardımcı programlardan yararlanarak daha olumlu sonuçlara ulaşabilirsiniz. Videonuzun formatı Camtasia Studio 8 ile uyumlu (.mp4) olsa bile program yine aynı hatayı verebiliyor. Bu nedenle .mp4 formatında olan bir videoyu, video formatı değiştirme programı aracılığı ile tekrar .mp4 formatına dönüştürmeniz gerekiyor. ‘ Format Factory ‘ isimle video formatı dönüştürme programını tavsiye ediyoruz. Oldukça basit bir kullanıma sahip olan bu programla, videonuzun formatını Camtasia Studio 8 ile uyumlu bir hale getirebilirsiniz.

( Konu ile ilgili merak ettiğiniz veya anlamadığınız kısımları, yorum kısmından bizlere sorabilirsiniz. )
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir