E-Devlet’ten RTÜK’e Kanal Şikayeti Nasıl Yapılır? E-Devlet üzerinden RTÜK’e Nasıl Başvurulur?E-Devlet üzerinden RTÜK’e Şikâyet nasıl yapılır? RTÜK şikâyet nasıl yapılır? Kanal şikâyet etme nasıl yapılır? E-Devlet’in sunduğu hizmetler nelerdir? E-Devlet sistemi üzerinden yapılan şikayetler nelerdir?

Teknolojik gelişim insan yaşamı için vazgeçilmez bir değer olmuştur. İnsan yaşamını sürekli olarak kolaylaştırmış ve yaşamını sürekli olarak geliştirmiştir, teknolojik gelişmeler olduğu sürece de doğru orantılı olarak insan yaşamı da gelişimini sürdürecektir. Bu gelişimin en önemli aktörleri arasında şüphesiz ki internet ve bilgisayar teknolojisi yer almaktadır. İnsanlara birçok alanda hizmet sunan bu aktörler, insanların yaşamlarını kolaylaştırmanın yanında insanın hayatını renklendirmiş, boş vakitlerini eğlenceli bir şekilde değerlendirmeleri için birçok farklı özellikler sunmuşlardır.

İnternet insanın keyifli zaman geçirmesi için en olmazsa olmaz etken konumundadır. Çünkü bilgisayarlar ve akıllı cep telefonları internet altyapısı olmadan birçok işlevini gerçekleştiremiyor ve insanları sanal platformlarla buluşturamıyor. Bu nedenledir ki birçok teknolojik cihazın işlevlerini tam anlamıyla yerine getirebilmeleri için internete büyük ihtiyaç duyuyorlar ve bu internetin önemi daha da artırıyor.

İnternetin insan yaşamında diğer teknolojik aktörlere göre daha önemli bir konumda yer alması, onu birçok işleve sahip olmakta yükümlü kılıyor aslında. İnsanlar artık birçok işini internet üzerinden hallederken, internet üzerinden yapamadıkları işlemlerde artık interneti arar hale geliyorlar. Ve tüm işlemlerini internet gibi kolay bir platform üzerinden halledebilmek istiyorlar. Bu ihtiyacı gören birçok kurum ve kuruluş buna yönelik çalışmalar yürütüyor ve hayatı daha kolay ve kullanışlı hale getirebilmek için internet üzerinden gerçekleştirilebilen hizmetlere yenilerini ekliyorlar.Bu çalışmalar sonucunda insanlar birçok işini daha kolay bir biçimde halledebilirken, başka insanlarının ağız kokularını çekmek, bazı insanlara katlanmak zorunda kalmıyorlar. Özellikle kamu kuruluşlarında çalışan bazı bireyler, oturdukları koltukların vermiş olduğu rahatlıkla, işlem yapmak için gelen vatandaşlara karşı sert ve ilgisiz tavırlarla yaklaşıyor, bu durum insanların farklı arayışlar içerisine girmesine neden oluyor.

Türkiye artık teknolojiye uyumunu giderek artıran bir ülke olduğu için birçok işlemini artık internet üzerinden verdiği hizmetlerle vatandaşlarına yaptırıyor. Bu işlemlerin yapıldığı en kapsamlı sistem ise E-devlet ismi verilen sistem. Artık insanlar birçok işini bu sistem üzerinden çok basit bir şekilde gerçekleştirebiliyor. E-Devlet sistemi artık RTÜK’e yapmak istediğimiz şikâyet, beğeni, istek ve önerilerimizi paylaşabileceğimiz bir sistem geliştirdi. Bu sistem sayesinde çok beğendiğimiz bir televizyon programı hakkında RTÜK’e mesaj atabilecek, rahatsız olduğumuz bir kanal ve yayınladığı içerik hakkında ise şikâyetçi olabileceğiz. Aynı zamanda E-Devlet sistemi üzerinden RTÜK’e öneri ve isteklerimizi sunabileceğiz.

Peki, E-Devlet üzerinden RTÜK’e Şikâyet, Beğeni, İstek ve Önerilerimizi Nasıl Yazacağız?

E-Devlet kolay bir arayüz ile kullanıcılarına hizmet veren bir sistem. Öncelikle E-Devlet web sayfasına giriş yapacağız, daha sonra kendi TC Kimlik Numaramız ve şifremiz ile sisteme giriş yapacağız. Daha sonra sağ üst taraftaki arama butonuna ‘ Şikâyet ve Beğeni Bildirimi ‘ yazacağız, karşımıza çıkan sayfaya giriş yapacağız. Daha sonra karşımıza bir form çıkacak o formu eksiksiz bir şekilde doldurup, gerekli mesajımızı RTÜK kuruluna bildireceğiz.

 

Etiketler: E-Devlet, RTÜK, Şikayet, RTÜK Kanal Şikayeti, E-Devlet Sistemi, E-Devlet Kanal ve Radyo Şikayeti, E-Devlet Yenilikler, E-Devlet Kullanmak, RTÜK Şikayet, RTÜK Şikayet hattı
E-Devlet’ten RTÜK’e Kanal Şikayeti Nasıl Yapılır? E-Devlet üzerinden RTÜK’e Nasıl Başvurulur?” için bir yorum

  • 25 Mayıs 2018 tarihinde, saat 12:20
    Permalink

    Muge anli ile tatlisert programinda umit denen mafyanin insanlari tehdit edip bagirmasini ve izleyiciyi urkutmesini sunucu muge anlinin buna sessiz kalmasini esefle kiniyoruz

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir