Ev Yapımı Sivilce Maskesi Nasıl Yapılır?Ev Yapımı Sivilce Maskesi Nasıl Yapılır?

Sivilceleriniz için evinizde rahatlıkla hazırlayabileceğiniz çeşitli yüz maskelerinin, bilimsel araştırmalar neticesinde kanıtlanan çeşitli faydaları yok fakat genel anlamda bu maskeleri kullanan bireyler sivilce oluşumlarının önemli oranlarda azaldığını görmüşler ve ciltlerinin her zamankinden çok daha yumuşak olduğundan söz etmekteler. Sivilce için evinizde yapabileceğiniz maskelerin arasında en popüleri Hindistan cevizi, bal ve tarçın olarak bilinmektedir. Bu gibi doğal olan maskeler hem ekonomik açıdan oldukça iyidir hem de cildinize koruyucu etki sağlamaktadırlar. Tabi bu yorumları uzun süreler boyunca bu maskeleri yapmış olan kişiler söylüyor.

Maske İçin Malzeme ListesiMaskemiz için ihtiyacınız olan çeşitli malzemelere gelirsek 1 tatlı kaşığı kadar organik bal yine 1 tatlı kaşığı kadar da Hindistan cevizi son olarak 1 çay kaşığı da tarçın. Bal tarçın ve cevizi çikolata rengine benzeyen bir çeşit macun kıvamına getirene kadar karıştırmalısınız. Sonra da bu karışımın etrafa sıçramasını engellemek açısından omuzlarınıza güzel bir şekilde havlu sarmanız iyi olacaktır. Yoksa elbiseleriniz batabilir. Sonra da hazırlayacağınız bu karışımı yine yüzünüzün her kısmına eşit olarak sürün. Bu maskenin etkilerini 25 dakika yüzünüzde tutarak görebilirsiniz. Bir vakit sonra da ılık su ile maskeyi yüzünüzden güzel bir şekilde çıkartmalısınız. Yüzünüzü güzel bir şekilde kuruladıktan sonra da cildinizin oldukça kuru olduğunu hissettiğiniz zaman nemlendirici kullanabilirsiniz. Bu maskeyi de yine etkilerine bakarak tam olarak haftada 3 kez kullanmanız uygundur.

Alerjik Reaksiyonlara Dikkat Edin!

Unutmamanız gereken şey Hindistan cevizi ve tarçın yine birçok ciltte alerjik reaksiyonlar da oluşturabilmektedir. Bu maskeyi yüzünüze sürdüğünüz zaman rahatsızlıklar hissediyorsanız çeşitli kaşıntılar varsa hemen anında ılık su ile yıkamalısınız. Yüzünüze sürmeden önce de yine yüzünüzde alerjiye sebep olup olmadığını öğrenmek için malzemelerimizi karıştırdıktan sonra parmağınıza az bir şey alıp yüzünüzün bir noktasına koyun. Bir süre bekledikten sonra o noktada akaşıntılar oluşursa anlayın ki cildinizin bu maskeye alerjisi var. Eğer kaşıntılar oluşmazsa her hangi bir problem yok demektir. Rahatlıkla bu maskeyi kullanabilirsiniz. Ancak bu maskeyi de yine 1 ay dan fazla kullanmamanızı tavsiye ederiz.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir