Evden Para Kazanma YöntemleriÖzellikle kadınlar için anlatacağımız bu modelde evinizden para kazanabileceğiniz yeni fikirlerden bahsediyor olacağız. Eğer boş vaktiniz çoksa ve evde durduğunuz zamanları paraya çevirmek istiyorsanız mutlaka denemenizde fayda var.

TAKI TASARIM YAPARAK PARA KAZANIN

YouTube’dan izleyerek ya da halk eğitim kurslarına katılarak takı tasarım yapmayı öğrenerek işe başlayabilirsiniz. Ardından ürettiğiniz yaratıcı ve güzel takıları internet üzerinden satışa çıkarabilirsiniz. Peki ama nasıl? Makalemizin sonunda evde ürettiğiniz tüm ürünleri nasıl satabileceğinize dair yöntemlere de yer verdik. Okumaya devam edin 🙂

ORGANİK SABUN YAPARAK PARA KAZANIN

Organik sabun ile ilgili yine çeşitli kurslar veya YouTube üzerinden öğreneceğiniz bilgilerle çok fazla sermaye harcamadan çeşitli ürünler üretebilirsiniz. Bu sabunlar genelde hediyelik eşya olarak satın alınmakta ve hayli rağbet görmektedir. Sıradışı ve yaratıcı modeller ise satışlarınızı artıracak yegane unsur olacaktır.

İLGİNÇ HEDİYE ÜRETİMİ YAPARAK PARA KAZANIN

Günümüzde doğum günleri, sevgililer günleri, yıl dönümleri ve diğer özel günlerde hediye arayışına girdiğimizde görürüz ki hep alışılagelmiş klasik ürünlerle karşılaşırız. Ancak unutulmayacak ve farklı karşılanacak bir hediye sunmak isteriz. Bu durumda devreye sizin iş modeliniz girebilir. Yapacağınız şey sipariş üzerine özel hediyeler üretmek olacaktır. Örneğin sevgililer için bir sürpriz kutusu hazırlayabilirsiniz. Onların fotoğraflarından oluşan el yapımı resim çerçeveleri ve çikolata dolu bir kutu içerisine koyacağınız küçük bir kilitli kutu ve kilitli kutuda bazı güzel sözler. Bunun gibi farklı hediye fikirleri türeterek birkaç örnek üretim yapabilir sonra bu örneklerinizi sergileyerek sipariş üzerine hediyeler üreterek para kazanabilirsiniz. 

PEKİ BUNLARI NASIL SATACAĞIM?

Gelelim kazanç aşamasına. Evinizde kendi çapınızda veya arkadaşlarınızla ekip oluşturarak ürettiğiniz ürünlerin satış ve müşteri edinme kısmında yapabilecekleriniz aslında çok da zor değil.

İnstagram Hesabı Üzerinden Satın

İnstagramdan para kazanma ile ilgili makalemizde konu hakkında daha detaylı fikir sahibi olabilirsiniz. Kısaca bahsedelim öncelikle ürününüz ile ilgili bir hesap açın. Sonrasında hedef kitlenizle ilgili kişilere takip istekleri gönderin ve onların beğenebileceği paylaşımlar yapın. Bu sayede bir süre sonra ciddi takipçi kitlelerine ulaşabilirsiniz. Sonrasında ürünlerinizi hesabınız üzerinden sergileyin. Tüm bu çalışmalar sonrasında instagram üzerinden siparişler alıp satışlar gerçekleştirebilirsiniz.

 

Facebook Üzerinden Canlı Satın

Günümüzde Facebook üzerinden canlı videolarla çeşitli ürünler satılmaktadır. Bunlardan en çok rastlananı antika eşyalar ve teşbih ürünleridir. Bu satış modelinde daha çok açık artırma sistemi uygulanmaktadır. Fabrikasyon üretim olmadığından ve değerli ürünler olduğundan dolayı açık artırma sistemine uygun satış iki taraf içinde avantaj sağlamaktadır. Bu durumda siz de facebook’ta canlı yayın açabilir ve bu canlı yayının linkini çeşitli gruplarda paylaşıp insanlara ulaştırabilirsiniz. Ardından ürünlerinizi sırasıyla tanıtıp açık arttırmaya sunabilirsiniz. Örneğin 3 dakika içerisinde en çok teklif veren kişiye ulaşarak kargolayabilirsiniz.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir