Facebook Mesaj Atma Nasıl Kaldırılır?Günümüzde sosyal medyayı kullanmayan insan sayısı bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar azdır ve birçok insan Facebook üzerinden tanımadığı hatta bazen de tanıdığı kişiler tarafından rahatsız edilebilmekte. İnsanlar sosyal medyanın hayatlarında olmasından çok memnun ancak gel gelelim sosyal medyanın zaman zaman tehlikeli ve rahatsız edebileceğini unutmamakta fayda var. Sosyal medyanın hayatımızın merkezine oturduğu bu dönemlerde kötü niyetli insanlar da fırsattan istifade ederek sosyal medya üzerinden dolandırıcılık ve taciz gibi yöntemlere başvurmaktadır.

 

Facebook Çocukları Koruma Altına Alabilmek İçin Önlemler Alıyor

Sosyal medya tarafından gelebilecek zararlar konusunda insanlar hem kendileri hem çocukları için endişeleniyorlar. Küçük çocukların etkin Faceboook’u kullanmalarından yararlanmaya çalışan kötü niyetli kişiler küçük çocukları odak noktası haline getirmiş durumda. Ancak Facebook’un bu özelliği ile hem kendinizi hem de ailenizi istenmeyen mesajlardan koruyabilirsiniz. 

Facebook 18 yaşından küçük çocukları istenmeyen mesajlardan korumak amaçlı arkadaşı olmayan kişilerin mesaj atmasını otomatik olarak engelleme özelliğini getirmiştir. Ebeveynler çocuklarını istenmeyen kişilerden gelecek olan mesajlardan koruyabilirler. Ebeveynler çocuklarının profilinin arkadaşı olmayan kişilere kapalı olduğundan emin olmalıdır. Aynı zamanda çocuklarının sosyal medya üzerinde yabancılarla arkadaşlık durumlarını sık sık kontrol etmelerinde de fayda vardır.

 

18 yaşından büyük kişiler ise eğer Facebook da yaşlarını 18 yaşının altına düşürürlerse Facebook’un koruması kapsamına girmiş olurlar. Ancak bu durumda hatırlatmakta fayda var; yaşını 18’in altına düşüren bireylerin yaşlarını sadece ben olarak gizlemeleri yerinde bir adım olacaktır.

 

Profilini Başkasının Gözünden Gör

Yaşını 18’in altına düşüren bireyler tanımadıkları kişilerden mesaj almayacaklarını kolayca test edebilirler. Profilinize girip zaman tünelindeki gönderileri kimler görebilir butonuna tıklayarak başkasının gözünden gör seçeneğini seçerek arkadaşınız olmayan birinin size karşı mesaj at butonunun etkin olmadığını görebilirsiniz.

 

 
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir