Facebook ve Twitter’ın Cep Telefonu Rehberinize Erişimini EngellemekFacebook ve Twitter’ın Rehberine Erişimini Engellemek İstermisiniz?

Facebook ve Twitter akıllı telefonlarımızın vazgeçilmez uygulamaları arasında yer almaktadır. Bu uygulamalar internette kurdukları sanal medyayla birlikte hayatımızın adeta bir parçası haline gelmiştir. Günlük yaşantımızda sürekli kullandığımız , her yerden ve her cihazdan giriş sağlayabildiğimiz bu uygulamalar bizim de hayatımızı yönlendirmektedir. Dışarıya çıkıp arkadaşlarımızla güzel vakitler geçirmek yerine , bizleri sanal bir alemin içerisine tutsak etmiş durumdadır. Hal böyle oluncada , sürekli kullandığımız bu uygulamalar için farklı ihtiyaçlarımız , sorunlarımız ve meraklarımızda ortaya çıkmaktadır. İşte bu sorun içerisinde en önemlilerinden biri , Facebook ve Twitter gibi sosyal medya platformlarının gizli ve kişisel olan bilgilerimizi çeşitli yazılımlar yoluyla başka insanların eline geçebilecek tehlike altına sokmasıdır.

Facebook ve Twitter mobil uygulamaları aracılığıyla sözde bizlere daha iyi hizmet sunabilmek adına cep telefonu rehberimize erişim sağlamakta ve bu numaraları kendi bünyesinde barındırmaktadır. Bu sosyal medya uygulamalarının mobil cihazlarımıza kurulur kurulmaz rehberimizi kendi hafızasına alacak şekilde kurgulanmış olması , biz bilinçli kullanıcıları Facebook hesaplarımıza aktarılan rehberimizi kontrol altında tutmak gerekliliği hissettirmektedir. Çünkü sadece sizin numaranızı değil rehberinizde kayıtlı olan bütün numaraları kendi hafızasına kaydetmesi sadece sizlerin , rehberinizde kayıtlı olan tanıdıklarınızın da ileride zor durumlara düşebileceği anlamına gelmektedir. Bu yüzden , Facebook kullanıcısı bireyler olarak üzerimize düşen rehberimizin sürekli olarak facebook hesaplarımızdan kontrolünü sağlamaktır.Facebook’un Telefon Rehberinize Erişimini Kontrol Edin

 

Twitter’ın Topladığı Rehberleri Kontrol Edin
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir