Google’da Resim ile Arama Yapmak

Google’da Görsel İle Arama Yapmak İster Misiniz? Resim ile Google’da Arama Yapmak İster Misiniz?

Gelişen teknolojiyle birlikte hayatımıza birçok farklı cihaz giriyor , bu cihazlar sayesinde birçok yenilikle karşılaşıyoruz. Bilgisayarlar bu teknolojik cihazlar içinde çok önemli bir işleve sahiptir. En önemli işlevi hayatımızı oldukça kolay bir hale getirmesidir. Yıllardan bu yana gelişmesi , giderek küçülmesi ve mümkün olduğunca taşınabilir bir yapıya kavuşması belki de onu tercihimizi daha da kolaylaştıran etkenlerden biridir. Bilgisayar yaşamımızda çok önemli bir yere sahip olsa da bilgisayarı bilgisayar yapan şey internettir. İnternet çağımızın teknolojilerinin birçoğunda etkin bir şekilde kullanılmasıyla birlikte bilgisayarlarımızın da işlevlerini arttıran yegane unsurdur. Bilgiye en kolay ve en kısa sürede erişimimize imkan sağlayan bu teknoloji harikası cihaz , internet ile birlikte çok daha önemli bir hale gelmiştir.

İnternet artık çoğu teknolojik cihazda kullanılan , insanların olmazsa olmazı haline gelen sanal bir platformdur. İnsanların bilgiye , habere , sosyal medyaya ve dünyaya erişimini çok kolay hale getirmiş , insanların hayatını kolaylaştırmıştır. Doğru ve faydalı kullanıldığı taktirde insan yaşamı için çok önemli bir unsurdur.

İnternet hayatımıza birçok farklılıkta getirmiştir. İnternetle birlikte hayatımıza sosyal medya denilen eğlence platformları da katılmıştır. İnsanların birbirleri arasında iletişim kurabildikleri , birbirlerine fotoğraf , video , döküman gibi şeyler gönderebildikleri , birbirlerini takip edebildikleri bir sosyal dünya yaratmıştır. Bunun yanı sıra insanların aradıkları bilgiye daha rahat ulaşabilmeleri içinde birçok özellik ve yenilikler sunmuştur. Google bunların içerisinde en önemli unsurdur , insanların aradıklarını kolayca bulmaları için kurulan bir arama motorudur. İnsanlara aradıkları şeyleri daha kategorize bir biçimde bulabilmelerine olanak sağlar. Örneğin bir video arayan kişinin videolar kısmından arama yapmasını ve sadece videolarla karşılaşmasını sağlar. Aratılacak konu hangi alandaysa o kategori üzerinden arama yapabilmenize olanak sağlar. Aynı zamanda sadece yazarak değil , görsel aracılığıylada arama yapmanızı sağlar. Örneğin elinizde bir portre var ve siz bu portre’nin kime ait olduğunu öğrenmek istiyorsunuz , google’ın görselle ara kısmında aramanızı gerçekleştirebilirsiniz. Gerçekleştirdiğiniz arama sonucunda resmin en yakın örnekleri , benzerleri karşınıza çıkacaktır. Oradan aradığınız bilgiye kolayca erişebilirsiniz.

Google Görselle Arama

https://images.google.com/imghp?hl=tr&gws_rd=ssl

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir