İnstagram Hesabı İşletme Hesabına Nasıl Dönüştürülür?İnstagram Hesabı İşletme Hesabına Nasıl Dönüştürülür?

 

Teknoloji yıllar süren gelişimi ile insan yaşamına yön vermeye devam ediyor. Yıllar içerisinde sürekli bir gelişme ve değişim içerisinde yer alan teknoloji, insan yaşamını kolaylaştırmanın yanında insan yaşamını daha eğlenceli bir hale getirmeyi de başarmış gibi gözüküyor. İnsanların boş zamanlarını daha eğlenceli ve renkli geçirmesi için bir sürü olanak sağlıyor. Bunların başında sanal oyunlar ve sosyal medya platformları geliyor.

Sosyal medya, bilgisayar ve akıllı cep telefonlarının icadından bu yana gelen süreç içerisinde kullanım sayısı açısından en yüksek kitleye sahip olmuş platformların başında yer almaktadır. İnsanların birbirleri ile olan iletişiminin çok hızlı ve basit bir şekilde gerçekleşmesine olanak sağlamaktadır. İnsanların birbirleri ile olan iletişimini sadece mesajlaşma uygulamaları üzerine kurmamıştır aynı zamanda görsel ve işitsel medya aygıtları yani video ve fotoğraflar üzerinden de bu iletişimi gerçekleştirmektedir.Bu sosyal medya organları içerisinde son zamanlarda en popüler olanı İnstagram gibi gözükmekte. İnstagram, sistemini görsel medya üzerine kurduğu için insanlara daha cazip gelmekte bu nedenle kullanımı her geçen gün daha da artmaktadır. Kullanıcılarına fotoğraf ve video paylaşma imkanı sağlayan instagram bunun yanında birçok yenilikle de kullanıcılarının beğenisini toplamaya devam etmektedir. Kısa süre önce getirmiş olduğu instagram story özelliği ile kullanıcılarının büyük bir kısmının beğenisini kazanan instagram, her geçen gün daha farklı özelliklerle kullanıcılarına hizmet verebilmek adına çalışmalarını sürdürmekte ve bu çalışmalardan olumlu sonuçlar elde etmektedir.

İnstagram’ın son olarak getirmiş olduğu yenilikler içerisinde normal kullanıcı hesabını işletme hesabına dönüştürme özelliği yer almaktadır. Peki, İnstagram hesabı nasıl işletme hesabına dönüştürülür?

Öncelikle işletme hesabına dönüştürülen bir İnstagram hesabınızı gizli hesap moduna alamazsınız. Yani sizi takip etmesini istemediğiniz kişilere karşı gizleyemezsiniz. Hesabınızı işletme hesabına dönüştürmek için, instagram hesabınızın ayarlar kısmına giriş yapınız. Ardından İşletme Hesabına Geç butonuna tıklayınız. Ardından facebook hesabınız ile bir bağlantı kurmak isteyecektir, hesabınızla bağlantı kurun. Bağlantı kurduktan sonra size ait bir Facebook sayfasına bağlanmanızı isteyecek, onunla da bağlantı kurun. Ardından işletme hesabınıza geçtiğiniz için kullanıcıların sizinle iletişime geçmesini istediğiniz telefon veya mail adresi yazmanızı isteyecek, gerekli yerleri doldurun. Gerekli yerleri doldurduktan sonra İşletme Hesabınız oluşturulmuş olacak. İyi günlerde kullanın 🙂
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir