İnstagram Toplu Takip Bırakmaİnstagram Toplu Takip Bırakma – Takipçi Silme Nasıl Yapılır?

İnstagram artık sosyal platformlar içerisinde kendisini benimsetmiş ve en üst sıralara çıkmış bir mobil uygulamadır. İnsanların fotoğraf ve videolarını paylaşıp , altına düşüncelerini , yorumlarını yazmalarına olanak sağlar. Aynı zamanda kullanıcıların aralarında sohbet kurabilmeleri için ‘ Direct Message ‘ yani DM özelliğiyle de kullanıcılarına hizmet sağlamaktadır. İnstagram aynı zamanda insanların birbirlerinin paylaşımlarından haberdar olabilmek adına birbirlerini takip ettikleri bir sosyal platformdur. İnsanlar instagram üzerinden birbirlerini takip ederler fakat belli bir süre geçtikten sonra takip ettikleri kişilerin paylaşımlarından sıkılabilir veya rahatsızlık duyabilirler. İnstagram kullanıcıları genellikle hesaplarını ilk açtıkları zaman bütün arkadaş , akraba ve yakınlarını takip etmeye başlarlar. Gün geçtikçe takip ettikleri kişi listeside artmaya başlayınca , sürekli anasayfalarında fotoğraf ve video görmekten sıkılabilirler. Ve bu yüzden takip ettikleri kişileri temizlemek , azaltmak ya da sıfırlamak isteyebilirler.Durum böyle olunca ve takip edilen kişi listesi de bir hayli kalabalık olunca , kullanıcılar herkesin profiline tek tek girip takipten çık seçeneğiyle uğraşmak yerine toplu bir şekilde takipten çıkmak için internetten basit yöntemler aramaya başlarlar. Herkesi teker teker takipten çıkartmaya üşenip , google da çözümler aramak da insanların en doğal hakkıdır.

İnsanların bu isteklerini karşılayabilecek , basit ve anlaşılabilir uygulamalardan birkaçı aşağıda isimleriyle birlikte verilmiştir.

Followers Assistant Uygulaması

Followers Assistant uygulaması toplu takipçi silme uygulamaları içerisinde en iyisidir. Sizi takip etmeyenleri , sizin takip etmediklerinizi , birbirinizi karşılıklı olarak takip ettiklerinizi ayrı ayrı sayfalar halinde gösterir. Sizi takibi bırakanlarında anında bildirim olarak size bildirir. Uygulamaya instagram hesabınızla giriş yaptıktan sonra Takip Edilenler listesine tıklayarak takip etmek istemediğiniz kişileri seçerek takip etmeyi bırakabilirsiniz.

Crowdfire Uygulaması

Crowdfire adlı uygulamayı kullanarak sizi takip etmeyenleri veya tüm takipçileri silebilirsiniz. Uygulamayı telefonunuza kurup, Instagram hesabınız ile giriş yaptıktan sonra “Non Followers” kısmına giriş yapınız. Bu kısımda sizin takip ettiğiniz ama sizi takip etmeyen kişileri görürsünüz. Yanlarındaki kırmızı daireye tıklayarak bu kişileri takipten çıkarabilirsiniz.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir