İnstagram’a Reklam VermekSosyal medyalarda verilen reklamların dönüşleri odlukça güzel olmaktadır. Özellikle satış için bu tarz reklamlar verilmekte ve reklamlar sayesinde oldukça güzel satış rakamlarına ulaşılabilmektedir. Bu tarz satış işlemleri için ise en çok kullanılan sosyal medya platformu Instagram olmaktadır. Instagram’ da reklam veren kişilerin sayısı oldukça fazladır. Reklam verme olayları ilk olarak Facebook, Twitter ve sonrasında ise Instagram üzerinde olmuştur. Bu platformda reklam vermek isteyen ve bu konu hakkında bir bilgiye sahip olmayan kişiler ‘’İnstagram’a Reklam Vermek’’ şeklinde internet üzerinden aramalar yaparak bilgi sahibi olmaya çalışmaktadırlar.

Instagram bilindiği üzere Facebook tarafından satın alındı. Hal böyle olunca reklamlar kuralları ve türleri de benzerlik göstermektedir. Facebook reklam hesabına sahip olan herkes bu hesap üzerinden aynı zamanda Instagram üzerinden de reklam verebilmektedir. Hatta Instagram hesabı olmayan kişilerde reklam verebiliyor. Fakat bu şekilde verilen reklamlara atılan yorumlar gözükmemekte ve yorumlara yanıt verilememektedir. Bu nedenle pek tercih edilmemektedir.

İnstagram’a Reklam Vermek Nasıl Olur?Instagram’a reklam veren birçok firma ve kişisel e ticaret sitesi olan kişiler bulunmaktadır. Birçok kişi bu sosyal medya aracılığı ile popüler olmuş ve oldukça yüksek satış rakamlarına ulaşmıştır. İlk kez reklam vermeyi düşünen veya reklam veren kişiler dönüşlerin nasıl olacağını oldukça merak etmektedir. Eğer verilen reklam için kullanılan görsel veya video oldukça kaliteli ve ilgi çekici ise, geri dönüşü fazlasıyla iyi olmaktadır. Bu tarz reklamlar Instagram’ da genellikle satış için tercih edilmektedir. Bu şekilde bir marka yaratabilir ve birçok kişiye satışlar yapılabilir. Oldukça hızlı satış yapmanın en kolay yolu reklam vermektir.

Instagram’a reklam veren firmalar için önceleri 15 saniyelik videolara izin veriliyordu. Sonrasında ise bu güncellenerek 30 saniyeye kadar videoya çıkarılmıştır. Reklam görsellerinin ve fotoğrafların kare olma zorunluluğu bulunuyordu. Buda kaldırarak reklam verene daha geniş imkânlar sunulmaya başlanmıştır. Instagram’ da görsel, video ve Carousel olmak üzere 3 farklı şekilde reklam verilebilmektedir. Fotoğraflar için genellikle görsellerin kaydırılmasına olanak sağlayan Carousel formatı kullanılmaktadır.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir