İnternet Üzerinden Tv Nasıl İzlenir?İnternet Üzerinden TV Nasıl İzlenir?

Her geçen gün gelişen ve değişen teknoloji insan hayatının her alanında kolaylıklar sağlamaktadır. Bilgiye erişim, iletişim birçok alanda hızlı bir avantaj sağlamaktadır. Artık kurulu bir televizyon sistemine gerek kalmadan internetten de televizyon kanallarına erişim mümkün. Üstelik geçmişe ait programlar ve diziler de kolaylıkla izlenmektedir. Yolda, işte, ofiste, okulda bulunduğunuz her ortamda internet olduğu sürece televizyon izleyebilirsiniz. Bunun sağladığı kolaylık, artık internette ciddi bir izleyici kitlesinin oluşmasına neden olmuştur. Özellikle sağladı kolaylık, kısa süre içinde erişim ve uygun zamanı olmadığı için izlemek istediği program ve dizileri rahatlıkla izleyebilmesi insanlar açısından ilgi çekici bir durum olmuştur.

 

İnternetten Kesintisiz İzleyebilir Miyim?İnternetten kesintisiz izlemek elbette mümkündür ama şunu unutmamak gerekir ki internet bağlantı hızınız ve karşı sunucu bunu belirleyen ana etmenlerdir. Kurulu televizyon yayını gibi aynı kalite ve kesintisiz izlemeniz zaman zaman mümkün olmayabilir. Nedeni internet yayınlarını etkileyen çok farklı kriterlerin olmasıdır. Bu durum izleyeceğiniz yayınlarını ciddi şekilde etkilemektedir. Türkiye’de uygulanan adil kullanım kotası bu kotaların aşımı internet hızın ciddi bir azalma yaratmaktadır bu da dikkat edilmesi gereken bir husustur.

 

Hangi Kanallar İzlenebilir?

İnternet üzerinden her kanala erişim mümkündür ve izlenebilir. Tabi ki unutmamak gerekir ki televizyonda ücretli izleyebileceğiniz kanallar için internetten izlemek, ücret anlamında bir değişiklik göstermeyecektir. Ücretli olan kanalları internetten izlemenin ücret anlamında daha uygun olduğunu söylemek elbette mümkündür. Kanalların kendi internet sitelerinden, yapılan yayınları canlı olarak izleyebilirsiniz. Ayrıca kanallar Youtube üzerinden de yayınlarını canlı olarak paylaşmaktadır. Bunun dışında TİVİBU ve Digitürk tıpkı kurulu televizyonlara verdiği yayınları daha uygun ücretlerle bilgisayar ve mobil uygulamalar üzerinden izleyicilere ulaştırmaktadır. Bunların dışında birçok site televizyon yayını vermektedir.

 
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir