İnternetten Para Kazanılır Mı?Hepimiz zaman zaman kolay para kazanma yöntemlerini düşünür, kısa yoldan zengin olma hayalleri kurar, hiç olmasa bile evimizde oturarak para kazanmak isteriz. Bu açıdan da internetten para kazanma fikri birçoğumuza cazip gelmektedir. Ancak bu kavram birçok kişiye aynı zamanda güvensizlik ve şüphe de uyandırmaktadır.

İnternetten nasıl para kazanabilirim? Sorusundan sonra dolandırılma, boşa kürek sallama veya çok büyük teknik bilgilere sahip olma gerekliliği aklınıza geliyor olabilir.

Nitekim haklı da olabilirsiniz ancak tamamen haklı değilsiniz. Evet internetten gerçekten para kazanılır. Dolandırılmak ne yazık ki hayatın her alanında bulunan bir risktir ve buna internet de dahildir. Bu konuda mantığınızı yürütmeniz hemen her şeye atlamadan detaylıca düşünüp, birçok kişiye sormanız ve araştırmanız bunun önüne zaten geçecektir merak etmeyin. Peki internetten para kazanmak için teknik bilgilere sahip olmanız gerekir mi? Sorusuna ise seçeceğiniz para kazanma yöntemine göre değişkenlik göstereceğini söyleyebiliriz. Örneğin instagram, facebook, youtube üzerinden para kazanmak için herhangi bir teknik bilgiye gereksiniminiz bulunmuyor. Ancak bir blog sitesi açmanız için temel düzeyde teknik bilginizin olması gerekiyor.

 

ALTIN KURAL

Şimdi internetten para kazanabilmeniz için gerekli olan altın kuraldan bahsedeceğim. Bu nokta para kazanmanızı ya da kazanmamanızı belirleyecek olan noktadır. İnternet üzerinde hangi alanda para kazanmaya karar verirseniz verin değişmeyen tek bir şey vardır ki o da “sabır”dır. Sabırlı değilseniz, motivasyonunuzu çabuk kaybediyorsanız öncelikle sabır ve motivasyon alanında kendinizi geliştirmeye bakın. Çünkü internet uzun vadeli bir yatırımdır ve bir süre para kazanmadan emek ve fedakarlık göstermeniz gereken bir alandır. Ancak gereken sabrı ve emeği verdiğiniz takdirde mutlu sona ulaşabilirsiniz. Bu açıdan kendinizi hazırlamalısınız. 

İNTERNETTEN PARA KAZANMANIN AVANTAJLARI

Evinizden para kazanabilirsiniz. Bunun için her gün işe gidip gelme ve yollarda sürünme gibi bir durum yaşamazsınız. Bir patrona bağlı kalmaz kendi kararlarınızı verirsiniz. Kazançlarınız tamamen size bağlıdır. Ne kadar yaratıcıysanız, ne kadar sabırlıysanız ve ne kadar çok çalışıyorsanız o ölçüde gelirleriniz de artmaktadır. İstediğiniz zaman tatil olabilirsiniz. İşe geç geldiğinizde azar işitmezsiniz. Ancak bunlar demek değildir ki internetten para kazanmak için disiplinsiz olabilirsiniz. Aksine disiplininizi çok da kaybetmemelisiniz.

 

İNTERNETTEN PARA KAZANMANIN DEZAVANTAJLARI

İnternetten para kazanmanın dezavantajlarına gelecek olursak öncelikle sağlık sigortanızın olmayacağını tahmin edebilirsiniz. Bu beraberinde de emekli olma, emeklilik maaşını da kayıplara gömmektedir. Ancak hemen içiniz kararmasın internetten düzeninizi sağlam oturtabilirseniz belli bir müddet sonra pasif gelir elde edebilmeniz de mümkün olabiliyor. Pasif gelir elde edebilmek için örenk vermek gerekirse Affilliate Marketing (Satış ortaklığı) işine göz atabilirsiniz. Bunun haricinde bir yerde fiili olarak çalıştığınız gibi bir dahaki ay hemen maaşınızı almaya başlamazsınız. Belli bir süre sabır gösterir emek verirsiniz ve sonrasında çok küçük rakamlar kazanmaya başlarsınız. Bu rakamlar süreç içerisinde katlanarak artacaktır.

Ancak hiç zaman kaybetmeden bir şeyler yapmaya başlamanız en mantıklısı olacaktır.

 
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir