İOS 11 Güncellemesini Beğenmeyenler İçin İOS 10’a Geri DönmekİOS 11 İşletim Sistemini Beğenmeyenler İçin Eski Sürüme Nasıl Geri Dönülür?

İOS 10 İşletim Sistemine Nasıl Geri Dönülür?

Apple’ın yeni işletim sistemi olan İOS 11 beraberinde birçok yeniliğide Apple telefonlarına kazandırmıştır. Bunların içerisindeki en önemli yenilikler apple store’daki oyunlara daha fazla önem vermeleri , yazıların daha belirgin bir şekilde okunabilmesi , ekran görüntüsü aldığınızda görüntünün anında düzenlenebilmesi , yeni menü özellikleri ve daha birçok özellik olmuştur.

Şuan için bu Apple’ın bu yeni işletim sisteminin yenilikleri bizlere güzel gözükse de her zaman belirtildiği üzere piyasaya yeni sürülen bir işletim sistemini kullanmadan önce biraz beklemek , olumlu ve olumsuz yanlarını iyi analiz etmek gerekmektedir. Daha önceki güncellemelerde de gördüğümüz gibi piyasaya yeni sürülen işletim sistemi mutlaka beraberinde bir takım sorunlarıda getirmektedir. Bu nedenle yeni bir işletim sisteminin kullanılması için çıkış tarihinden itibaren 1-2 ay beklemek , sistemin hatalarının görülüp çözüme kavuşturulması açısından oldukça önemlidir. Belli bir süre geçtikten , sistemin hatalarının çözüme kavuşturulması beklendikten sonra telefonumuzun işletim sistemini güncellemek daha verimli olacaktır.

Eğer siz İOS 11 güncellemesini dayanamayıp yüklediyseniz ve daha sonradan pişman olduysanız , eski işletim sisteminiz olan İOS 10’a geri dönmek isteyebilirsiniz. Peki , İOS 10 işletim sistemine nasıl geri dönülür?

İOS 10 Sürümüne Nasıl Geri Dönebilirim?  • ilk önce “ https://www.apple.com/tr/itunes/download/ ” adresi üzerinden bilgisayarınıza itunes’in yeni versiyonu bilgisayara indirin ve kurunuz.
  • Ardından “ https://ipsw.me/ ” adresi üzerinden telefona uygun ios sürümünü bilgisayara indirin. ( itunes kendisi telefona uygun eski sürümü indirebiliyor, ama siz yinede indirin sorun yaşanmaması için )
  • Eski sürümü yükleyeceğiniz iphone cihazınızı bilgisayara İtunes ile bağlantı yapmak üzere usb kablo yardımı ile bağlayın ve eşleştirme yapınız.
  • Akıllı telefon üzerinde apple kimliğinizi ve şifrenizi kullanarak İPNONE’UMU BUL özelliğini ve Ekran kilidini kaldırınız sorun yaşanmaması için.
  • Telefonu kapatınız.
  • İphone 7 , 7S veya üst sürüm kullanıyorsanız telefonun ses açma+telefonu açma/kapama düğmesine birlikte basarak İTUNES ekranında “iTunes, kurtarma modunda bir iPhone/iPad buldu!” uyarası gelene kadar basılı tutunuz. Bu uyarı çıktığında aynı zamanda iphone cihazınızda itunes ve kablo işareti çıkacaktır.
  • İphone 6S ve diğer sürümlerde açma/kapama düğmesine basmanız yeterli olacaktır.
  • Bu işlemlerden sonra İtunes ekranında Güncelle veya Geri yükle seçenekleri karşınıza gelecektir.
  • Shift Tuşu yardımı ile kurtarma modunda geri yükleme seçeneği yardımı ile indirdiğiniz ios 10.3.2.1 sürüm dosyasını görebilirsiniz. Geri Yükle işlemiyle cihazınıza eski sürümü geri yükleme yaparak eski sürüme geri dönüş yapabilirsiniz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir