Kardiyo Zayıflamaya Yardımcı Mı?Kardiyo Zayıflamaya Yardımcı Mı?

Obezite günümüz sağlık problemlerinin başında gelmektedir. Gündelik hayattaki sağlıksız ve hazır yiyeceklerle beraber kişilerin hareketsiz yaşamı istenmeyen kiloları almaya sebebiyet vermektedir. Bu alınan kilolar zamanla kişiyi rahatsız etmeye başlayınca kişi radikal bir kararla kilo verme çabası içine girmektedir. Hemen bir diyet listesine sarılıp kişi spor yapmaya başlamaktadır. Bu spor aktivitesinin başlangıç noktası kardiyodur.

 

 Spor

Kardiyo yeni yeni spor yapmaya başlamış bir kişinin ilk egzersizidir. Kardiyo zayıflama unsuru için gerekli bir aktivitedir. Hafif tempolu yürüyüş ya da spor salonunda binilen bir bisiklet sağlık açısından çok faydalı olmakla beraber kilo vermeye yardımcı olmaktadır. Vücudu spor yapmaya alışkın olmayan kişiler ya da vücudu spor yapmak için yaşlı olan kişiler genellikle kardiyo egzersizi ile sporunu tamamlamaktadır. Özellikle yaşlı beyler ve bayanlar sabah yürüyüşleri ile formlarını korumaktadırlar. Günlük atılan yüz adım bile kalp sağlığı için çok önemlidir. 

 Kardiyo

Kardiyo yapan kişi ilk başta spor yaptığı için sağlıklı bir birey olmaktadır. Günlük hayatında pozitif, enerjik ve zinde kalmaktadır. Moral ve motivasyonu yüksek birey daha özgüvenli biri olmaktadır. Yapılan kardiyo ile terlemekte ve terleyerek vücuttan toksin atmaktadır. Atılan toksinler kişiyi rahatlatmakta ve yerine içilen su ile vücudun günlük su ihtiyacı karşılanmaktadır. Spor yapan kişilerin su tüketim oranı arttığı için metabolizmaları hızlanarak kilo verme durumu doğmaktadır. Su tüketimi tokluk hissi yarattığı yemek yeme isteği kaybolmaktadır. Kişi kardiyo ile beslenme alışkanlığını farkında olmadan değiştirebilmektedir. Bazı besinleri yedikten sonra kardiyo yapınca o besinlerin kendisini zorladığını anlayıp bu gıdaları almaktan kaçınıp daha hafif yiyeceklere yönelecektir. Hafif yiyecekler az kalorili olacağından kilo verme durumu doğacaktır.

Sonuç olarak kısa mesafeli bir yürüyüş bile insanların hayatını değiştirmek için yeterli bir adım olabilmektedir.

 
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir