Ptt Kredisi Nasıl Alınır?PTT Kredisi

Sosyal sorumluluk projeleri ile kültürel yönden de çalışmalar yapan PTT kurumu, şimdi de 20.000 TL ile 50.000TL’ye kadar kredi kullandırabiliyor. Başvurulan kredinin onaylanması durumunda anlaşmalı bankalardan para çekiliyor.

 

PTT Kurumunun Anlaşmalı Olduğu Bankalar

Başvurmuş olduğunuz kredinin onaylanması durumunda müşterisi olduğunuz bankadan da krediyi kullanabilirsiniz. PTT kurumunun anlaşmalı bankaları; Denizbank, Aktifbank, ING Bank, Vakıf Bankası, TEB ve ODEA Bank’tır.

 

Kredi Kullanım Şartları Ve Başvuru

Krediye başvurabilmek için bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar;

 

– 18 yaşını doldurmuş olmak,

– Çalışıyor olmak (Düzenli gelire sahip olmak)

 

Belirtilen şartlara uyan vatandaşlar en yakın PTT’ye giderek kredi başvurusunda bulunabilirler.

Başvuru sırasında doldurulması gereken ”Kredi Başvuru Formu” eksiksiz ve doğru şekilde doldurulmalıdır. Form üzerindeki eksik ve yanlış bilgiler kredinizin ret edilmesine yol açabilir. Doldurulan form değerlendirilmek üzere krediyi kullanmak istediğiniz bankaya iletilir. 

Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

PTT’den başvuru yaptıktan sonra, sistemde kayıtlı olan iletişim bilgileriniz üzerinden olumlu ya da olumsuz bir dönüş yapılır. Krediniz eğer onaylandıysa tekrar PTT’ye giderek kredi sözleşmesi imzalamanız gerekir.

İmzalamış olduğunuz kredi sözleşmenizde, çekeceğiniz kredi tutarı, faiz oranı, krediyi kaç taksitte kullanacağınız gibi bilgiler yer alır.

 

Aktifbank’ın Kolay Emekli Kredisi Özellikleri

PTT emeklilere özel olarak uygun faizlerle kredi imkanı sunmaktadır. Emeklilere özel kredi de ayrıca kefil ve şart aranmaz. Emekliler için olan bu kredi ” N Kolay Emekli Kredisi’dir.

Bu kredi de ;

 

-Güncel faiz oranı 3 – 48 ay vadede 1,99%’tir.

-Kullanılan kredi tutarının binde beşi kadar kredi tahsis ücreti alınır.

-Maaşını PTT’den alan 80 yaşına kadar olan emekliler yararlanabilir.(Müşteri yaşı ve vade süresinin toplamının 84 yılı geçmemesi gerekir. Örneğin;80 yaşında olan bir emekli en fazla 4 yıl vadeli kredi alabilir.)

 

Diğer Banka kredi ürün özellikleri değişken olduğundan güncel faiz ve oranlar hakkında PTT şubelerinden bilgi alınabilir.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir