Ücretsiz Vpn Programı Hangisidir?Ücretsiz Vpn Programı Hangisidir?

 

VPN

İnternet kullanımının artmasıyla beraber milyonlarca web sitesi dünyada ki bütün insanların hayatına girmeye başlamıştır. Birçok ihtiyacı kolaylaştıran bu siteler ayrıca insanları mesafe fark etmeksizin yakınlaştırmaya başlamıştır. Birçok site kolaylık sağlasa da bazı sitelerde insanlar için sakıncalı olabilmektedir. Bu sakınca halleri ülkeden ülkeye değişmektedir ve o ülkeler sakıncalı gördükleri bu sitelere erişimi engellemektedirler.

 

Yasaklar

Dünyada halkına interneti yasaklayan tek ülke Kuzey Kore’dir. Yalnızca kamu kurum ve kuruluşlarında kullanılabilmektedir. Bununla beraber diğer ülkelerde değişkenlik gösterebilmektedir. Türkiye bazı sitelere erişimi kanunen yasaklamıştır. Ülke için bir tehdit olduğunu düşünen devlet başta Vikipedi olmak üzere bazı sitelere erişimi yasaklamıştır. Bu yasaklara zaman zaman Twitter ve Facebook’ ta eklenebilmektedir. Kısa süre sonra engeli kaldırarak erişim sağlanabilmektedir. Ayrıca bütün yetişkin sitelerine girmekte yasaktır. Terör propagandası yaptığı tespit edilen sitelere erişim de yasaktır. Hiçbir şekilde izin verilmemektedir. Devletler böyle siteleri yasaklasa da birkaç uygulama ile bu sitelere erişim mümkün olabilmektedir. 

 Hideman

Hideman uygulaması internetten kolaylıkla bilgisayara ücretsiz bir şekilde indirilip kurulabilen bir uygulamadır. Bilgisayar masa üstünde bir kısa yol oluşturularak kullanılan Hideman yasaklı sitelere girilmek istendiği zaman açılır. Kullanıcıya birer saat şeklinde maksimum yedi saat olacak biçimde ücretsiz hizmet sunar. Kullanıcı önce zaman butonundan ücretsiz saat tuşuna basar. Ardından isteğe göre Bulgaristan, Ukrayna, Romanya, Lüksemburg ülkelerinden dilediğini seçer. En sonunda ise bağlan tuşuna basarak sistem IP adresi değiştirerek o ülkeden yasaklı siteye bağlanabilir.

Hideman günde bir saat olaraktan haftada yedi saat ücretsiz erişim sağlamaktadır. Kişi isterse yedi saati bir günde de kullanabilir. Her kullanılmayan gün ertesi günün hesabına eklenmektedir. Kullanıcı kişi haftada yedi saatten fazla erişim istiyorsa, ücret ödeyerek daha fazla ülke seçeneği ile sisteme bağlanabilir.

 
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir