Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?Toplumların teknolojik ve kültürel açıdan sürekli değiştiği bugünlerde, sık olarak seyahat eden insanların gideceklere yere daha çabuk ulaşmaları için hava yolu tercih ettikleri bilinmektedir. Uçak biletlerinin eskiye nazaran daha ucuz olduğu da bilinmektedir.

 

Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Günümüzde uçak bileti genel olarak internet üzerinden alınmaktadır. Teknolojini bu kadar ilerlemesi ile bilet alırken, farklı hava yolu firmalarının uçak bileti fiyatları da internet üzerinden kıyaslanabilmektedir.

 

Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Uçak biletini daha ucuza almak için bazı yöntemler vardır, bu yöntemlerin ilki seyahat edilecek tarihin aralığıdır, seyahat edilecek tarih resmi tatil günleri, bayramlar ve okulların tatil olduğu zamanlar değilse uçak bileti bu gibi seyahatlerin yoğun olduğu zaman olmadığı için normale göre daha ucuz olmaktadır. Taleplerin az olduğu bu zamanlarda da ucuz bilet almak için erkenden rezervasyon yaptırmak gerekmektedir. Buna benzer olarak ta fiyatların uygun olduğu kış döneminde bilet almak ucuz bilet almanın diğer bir yoludur. 

Normal zamanlarda ise uçak biletleri çarşamba günleri ucuz olmaktadır. Türkiye içi yapılan uçuşlarda ise uçuştan en az 20 gün önce alınan biletler normale göre %8 oranında ucuz olabilmektedir. Ülkemizde kış ayları ve tatiller dışında en uygun ucuz biletleri mayıs ayında olmaktadır. Günümüzde mobil uygulamaların gelişmesi ile bu uygulamaları kullanılarak alınan uçak biletleri de ekstra %5 oranında ucuz alınabilir. Bazı internet siteleri seyahat edilecek yerler için farklı uçuş firmalarının bilet fiyatlarını online olarak göstermektedir. Bu şekilde en uygun saatte ve fiyatta bilet alınabilir.

 

Bazı illerde birden fazla havaalanı bulunmakta ve bunların uçak bileti fiyatları farklı olabilmektedir. Ülkemizde özellikle İstanbul’da Avrupa ve Anadolu yakasında bulunan havaalanları için uçak bileti fiyatları farklılık göstermektedir. Yurtdışı seyahatlerde ise gidilen ülkede uçak bileti ucuz olan şehirlere uçak bileti alınabilir. Son olarak ta bazı havayolu firmalarının e-mail listelerine üye olunarak indirimler ve fırsatlar takip edilebilir.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir