WhatsApp Anlık Konum Özelliği Nedir? WhatsApp Anlık Konum Özelliği Nasıl Kullanılır?Teknoloji, gelişen ve sürekli değişen toplumsal yapılara doğru orantılı olarak sürekli gelişmiş, değişmiş ve yenilenmiştir. Bu gelişim safhasında birçok farklı özelliğe kavuşmuş, insanların birçok derdine deva olmuş, birçok sorununu basit ve pratik yollarla çözmesine yardımcı olmuştur. Şüphesiz ki bu teknolojik gelişmelerin en başında insan yaşamını kolaylaştıran, renklendiren ve farklılaştıran teknolojik cihazlar gelmektedir. İnsanlar bu gelişen teknolojik cihazlara o kadar adapte olmuşlardır ki adeta vücutlarının bir parçası niteliğinde değer yüklemiş, hayatlarının içerisinde sürekli onlara yer vermiş, her ihtiyaçlarında, boş vakitlerinde onlarla zaman geçirmiştir. Bunların en başında insanların boş vakitlerinde sürekli olarak kullandıkları televizyon, bilgisayar ve akıllı cep telefonları gelmektedir. Bu cihazlar insanların hayatlarını bilgi toplamak, işlerini yürütmek anlamında kolaylaştırdığı gibi boş vakitlerini eğlenceli bir biçimde geçirmeleri açısından da insanlara yardımcı olmuştur. Nitekim işlevleri, kullanımı ve kolay taşınabilirliği açısından akıllı cep telefonları diğer teknolojik cihazlar arasında her zaman bir adım daha önde olmuştur. Teknolojik gelişimle birlikte insanların akıllı cep telefonlarına gösterdikleri ilgi daha da artmıştır. Akıllı cep telefonlarına olan ilginin diğer teknolojik cihazlara göre daha fazla artmasının nedenleri arasında artık onlarında işlevlerinin birçoğunu gerçekleştirebilmesi vardır. Örneğin; son teknoloji bir akıllı cep telefonu artık bilgisayarın gördüğün çoğu görevi gerçekleştirebilmekte, televizyonun yayınladığı birçok kanalı da canlı olarak yayınlayabilmektedir. Ve bu özelliklerin birçoğu ücretsiz olarak kullanıcılarına sunulmaktadır. Durum böyle olunca da akıllı cep telefonlarına duyulan ilgi giderek artmaktadır. Telefon üreticisi firmalar ise bu ilgi ve alakadan haberdar olup, üretimlerini bu veriler üzerinden gerçekleştirmekte ve insanların diğer teknolojik cihazların yaptığı çoğu özelliği akıllı cep telefonlarından gerçekleştirebilmeleri için gayret sarf etmektedir.

Akıllı cep telefonları bu kadar önemli işlevleri barındırırken insanların birbiri ile iletişim kurması açısından da son derece önemli görevler üstlenmektedir. Bunların en önemli insanların mesaj yoluyla birbiriyle haberleşmesidir. Bu eskiden SMS yoluyla gerçekleşirken, bu sıralar geliştirilen ücretsiz sohbet uygulamaları tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu sohbet uygulamaları arasında şüphesiz ki görevini en kusursuz şekilde gerçekleştireni WhatsApp sohbet uygulamasıdır.WhatsApp sohbet uygulaması kullanıcılarına sadece mesaj yoluyla iletişim kurma imkânı dışınca birçok farklı özellikte sunmaktadır. Görüntülü arama özelliği bu özellikler içerisindeki önemlilerinden bir tanesidir. Ücretsiz olarak kullanıcılar arasında görüntülü görüşme yapma imkânı sunar. WhatsApp uygulaması bu özelliğinin dışında aynı zamanda insanlar arasında dosya, fotoğraf, video transferi gibi özellikler de sunmakta, insanların sohbetlerini daha da renklendirmelerine yardımcı olmaktadır.

WhatsApp bu özelliklerinin yanı sıra son günlerde çıkardığı WhatsApp konum özelliğiyle de kullanıcılarına büyük kolaylıklar sunmakta kararlı gibi gözüküyor. Peki, WhatsApp Anlık Konum Özelliği nedir? WhatsApp Anlık Konum Özelliği nasıl kullanılır? İşte detaylı bilgiler…

 

WhatsApp Anlık Konum Özelliği ile artık kullanıcılarına belirli aralıklarda birbirleri ile konumlarını paylaşma olanağı sağlıyor. İstediğiniz bir süre aralığını seçtiğiniz takdirde o süre aralığı içerisinde ki konumunuzu sohbet ettiğiniz kişiye gönderiyor. İnsanlara nerede olduğunuzu bildirmek için gayet pratik ve güvenilir bir seçenek WhatsApp tarafından kullanıcılarının hizmetine sunulmuş bulunuyor

.

Peki, WhatsApp Anlık Konum Özelliği nasıl kullanılır?

Mevcut konumunuzu paylaşmak için bir kişiyle veya grupla sohbet penceresini açıyorsunuz. Sonra “Ekle” düğmesindeki “Konum”a tıklıyorsunuz, açılan pencereden “Mevcut Konumu Paylaş” seçeneğini seçiyorsunuz. Daha sonra paylaşım süresini seçip gönder butonuna basıyorsunuz. Bu sayede o anki sohbetinizde bulunan kişi (grup sohbetinde yolladıysanız oradaki kişiler) gerçek zamanlı konumunuzu haritada görebiliyor.

Birden fazla kişinin bulunduğunuz bir grup içerisinde mevcut konumlarını paylaşmaları durumunda ise tüm konumlar aynı haritada gözüküyor.

 

 
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir