WhatsApp Gizlilik Ayarları Nasıl Yapılır?WhatsApp’ta Hesap Nasıl Gizlenir?  WhatsApp Gizlilik Ayarları Nasıl Yapılır?

Whatsapp akıllı telefonlarımızın vazgeçilmez uygulamaları arasındaki yerini çoktan almış durumda. Artık insanlar SMS kullanmak yerine WhatsApp sohbet uygulamasını kullanır duruma geldi. WhatsApp tıpkı SMS gibi Facebook Messenger’ın da kullanımını azaltacak başarıyı elde etmiş durumda. Bu kadar fazla kullanılan bir uygulama olmasının yanında tabii ki haliyle insanların bu uygulama içerisinde merak ettiği konular olmakta. Bu merak konularının içerisinde en önemlilerinden bir tanesi de WhatsApp hesap gizleme konusudur.

WhatsApp’ı ilk defa kullanmaya başladığınız da otomatik olarak son görülme , profil fotoğrafı ve WhatsApp durumunuz tüm kullanıcılara açık olur. Eğer son görülmenizi tüm kullanıcılarla paylaşmak istemezseniz , gizlilik ayarlarınndan istediğiniz kişilerin görmesini sağlayabilirsiniz.Fakat son görülmenizi gizlediğiniz kişilerin son görülmelerini siz de göremezsiniz.

Son görülmenizi gizleyebilirsiniz fakat ‘ çevrimiçi ‘ olduğunuzu insanların görmesini engelleyemezsiniz. WhatsApp’ın böyle bir gizleme hizmeti bulunmamaktadır.Eğer çevrimiçi oluşunuzu insanların görmesini istemiyorsanız , bunun çözümü olarak tek bir yöntem vardır. WhatsApp’tan mesaj aldığınızda ‘ mobil veri / WiFi bağlantısı ‘nı kapatıp mesajı o şekilde açabilirsiniz. Ya da telefonunuzu uçak modu konumuna alıp mesaj içeriğini o şekilde okuyabilirsiniz.

 

WhatsApp gizleme nasıl yapılır?

WhatsApp uygulamasından ‘ Ayarlar > Hesap > Gizlilik > Son Görülme ‘ adımlarını takip ederek yapabilirsiniz.

 

WhatsApp’ ta gizlilik ayarlarını herkes olarak seçersem ne olur?

Son görülmeniz, profil fotoğrafınız ve durumunuzu tüm WhatsApp kullanıcıları görecektir.

WhatsApp’ ta gizlilik ayarlarını kişilerim olarak ayarlarsam ne olur?

Son görülmeniz, profil fotoğrafınız ve durumunuzu telefon rehberinizde yer alan kişiler tarafından görüntülenebilecek.

WhatsApp’ ta gizlilik ayarlarını hiç kimse olarak ayarlarsam ne olur?

Son görülmenizi, profil fotoğrafınızı ve durumunuzu artık hiç kimse göremeyecek.

 

 

 
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir