WhatsApp Silinen Mesajları Geri GetirmeWhatsApp’ta Silinen Mesajlar Nasıl Geri Getirilir ?

Dünyanın en popüler sohbet uygulaması olan Whatsapp’ta silinen mesajları geri getirme hakkında bilinmesi gerekenler…

İOS ve Android telefonlardaki en popüler sohbet uygulaması olan Whatsapp’ta silinen mesajların geri getirilebileceğini biliyor muydunuz? Tüm dünyada popüler olarak kullanılan , ücretsiz sohbet uygulaması olan Whatsapp , milyonlarca kişi tarafından kullanılmaktadır. Uygulamasından ücretsiz olarak fotoğraf , video , ses gibi dosyaların gönderilmesine imkan sağlayan Whatsapp , Türkiye’de de birçok Android ve İOS işletim sistemli telefon sahipleri tarafından tercih edilmektedir. Kullanıcıların aktif olarak kullandıkları Whatsapp uygulaması hakkında sıkça sorulan sorulardan biri  silinen mesajların nasıl geri getirileceğidir. Aslında bu sorunun cevabı oldukça basittir.

ANDROİD’DE SİLİNEN WHATSAPP MESAJLARINI GERİ GETİRMEAndroid cihazlarda Whatsapp sohbetiniz her gece genellikle saat 02:00 da (eğer siz saatini değiştirmediyseniz) yedekler. Ve mesajlarınızı korumaya alır. Sizin bu sohbet yedeğinizi 24 saat boyunda saklar. Saat tekrar 02:00

olduğunda eski mesaj yedeğinizi silip , yerine son 24 saatteki mesaj yedeğinizi kaydeder. Mesajlarınızın saklandığı son yedeği telefonunuza geri yüklemek isterseniz Whatsapp uygulamasını kaldırıp , uygulamayı yeniden yüklemeniz gerekir. Uygulamanın yeniden kurulumu gerçekleşirken gece saat 02:00’da yedeklenen mesaj yedeğinizi bulur ve size bu mesaj yedeğini geri yüklemek isteyip istemediğinizi sorar. Geri yükle seçeneğine tıklarsanız mesaj yedeğiniz , uygulamanın sohbet kısmına geri yüklenecektir.

 

 

İPHONE’DA SİLİNEN WHATSAPP MESAJLARINI GERİ GETİRME

Android işletim sistemi için anlattığımız whatsapp silinen mesajları geri getirme konusundaki otomatik mesaj yedekleme işlemi maalesef ki İphone da gerçekleşmiyor. iPhone’da mesajlarınızı yedekleyip geri getirebilmek için iCloud yedekleme özelliğini kullanmanız gerekiyor. Bunun için WhatsApp Ayarları > Sohbet Ayarları > Sohbet Yedeği’ne gidip ve “Şimdi Yedekle”yi seçerek sohbetlerinizin yedeğini alabilirsiniz.  Ayrıca Android işletim sistemli telefonlarda olduğu gibi mesajlarınızın otomatik olarak yedeklenmesini istiyorsanız Whatsapp uygulamanıza girip Ayarlar > Sohbet ve Aramalar > Sohbet Yedeği > Otomatik Yedekleme seçeneklerinden kendinize uygun olan ayarı seçebilirsiniz.

Telefonunuzun iCloud yedekleme seçeneğini aktif konuma getirdiyseniz , mesajlarınızı geri yüklemek için tıpkı Android işletim sistemli telefonlarda olduğu gibi Whatsapp uygulamanızı kaldırıp yeniden yüklemeniz gerekmektedir.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir