Whatsapp’ta Sizi Engelleyenleri GörmekWhatsapp’ta Sizi Engelleyenleri Görmek Mümkün Mü?

Gelişen teknolojinin bize sunduğu imkanlar arasında en önemlisi şüphesiz ki akıllı telefonlardır. Akıllı telefonların hayatımız da yeri ve etkisi şu dönemde oldukça yüksek. Akıllı telefonlarımız adeta vücudumuzun bir parçası niteliğinde ve ondan kopmamız çok zor gibi gözüküyor. Hal böyle olunca da akıllı telefon kullanıcıları olarak , telefonlarımızın içerisinde kullanmış olduğumuz uygulamalar zaman zaman bizlerde merak konusu uyandıran durumları ve bunun yanında uygulamalar hakkındaki kuşkularımızı da ortaya çıkartıyor. Telefonlarlarımızda kullanmış olduğumuz sohbet uygulamaları hakkında daha detaylı bilgi edinme ihtiyacı hissedebiliyoruz.

Telefonlarımızın içerisindeki belki de en önemli ve en büyük kitleye hitap eden WhatsApp sohbet uygulaması , arkadaşlarımızla sohbetimizde büyük kolaylıklar sağlıyor. İstediğimiz her yerden fotoğraf , video , ses ve döküman gönderebilmemize imkan sağlıyor. Durum böyle olunca da bu kolaylık insanların ilgisini çekiyor ve bu uygulamanın kullanımı gün geçtikçe artıyor. Kullanım artınca da insanların WhasApp sohbet uygulaması içerisindeki ihtiyaçları ve merakları da artıyor. İşte bu sohbet uygulamasının en çok merak edilen konularının başında yer alan WhatsApp’ta Sizi Engelleyenleri Görmek Mümkün mü? sorusuna cevap vereceğim …İşte sorunun cevabı : WhatsApp’ta sizi engelleyenleri görmek mümkün değil fakat dolaylı yollardan , kimlerin sizi engellediğini görebilirsiniz.

 

1) Sizi engellediğini düşündüğünüz bir kişinin WhatsApp profiline girdiğiniz de , o kişinin son görülme tarihi gözükmüyorsa sizi engellemiş olma ihtimali vardır. ( Gizlilik ayarlarından son görülmeyi gizlemişte olabilir)

 

2) Sürekli WhatsApp’ta online olduğunu düşündüğünüz bir kişiye mesaj gönderdiğinizde , gönderdiğiniz mesajın altında tek tik işareti çıkıyorsa sizi engellemiş olma ihtimali vardır.

 

3) Sizi engellediğini düşündüğünüz kişiyi yeni bir Whatsapp grubu kurarak , o gruba eklemeyi deneyin. Eğer gruba eklerken hata alırsanız o kişinin sizi engellediğini anlamış olursunuz.

 

4) Daha önceden WhatsApp profil fotoğrafını gördüğünüz bir kişinin profil fotoğrafı artık gözükmüyorsa sizi engellemiş olma ihtimali vardır. ( Gizlilik ayarlarından profil fotoğrafını gizlemiş ya da sizin numaranızı silmişte olabilir)
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir