Yeni Android Telefonlarda USB Hata Ayıklama Modu Nasıl Açılır?” Android USB Hata Ayıklama Modu’nu Bulamıyorum ” diyorsanız , Android USB Hata Ayıklama Modu Nasıl Açılır?

Teknolojik gelişim her geçen gün biraz daha ilerlemektedir. Bu ilerlemeye paralel olarak hayatımıza da birçok teknolojik cihaz ve birçok yenilik girmektedir. Bu teknolojik gelişimin bizlere sunduğu hizmetler oldukça fazladır. Bunların içerisindeki belki de en önemli cihaz akıllı cep telefonlarıdır. Kullanım işlevleri bakımından hayatımızın her yerinde bizlere kolaylıklar sağlamakta ve bizlere yardımcı olmaktadır. Sadece ihtiyacımız olan işlevleri yapmaklada kalmaz bize boş vakitlerimizde eğlenceli zamanlar geçirebilme imkanı da sağlar. Aslında normal bir cep telefonundan oldukça fazla işlev görmekte ve belki de bu yüzden akıllı cep telefonu ismini almaktadır. Akıllı cep telefonlarının oldukça fazla işlem görmesi demek oldukça fazla özelliğe sahip olması demektir. Bir cep telefonunda bu kadar fazla özelliğin yer alması bazen karışıklıklara da yol açabilir. Örneğin, yapmak istediğimiz bir işlemin veya ayarın farklı kategoriler içerisinde farklı biçimlerde yapılması , akıllı cep telefonu kullanıcıları biraz zorlayabilir. Bugünkü makalemizde bu gibi sorunlardan bir tanesi olan ” USB Hata Ayıklama Modu Nasıl Açılır ” konusu hakkında açıklamalarda bulunacağız.

Daha önceki android işletim sistemli cep telefonlarında kolaylıkla bulunabilen USB Hata Ayıklama Modu , yeni işletim sistemine sahip cep telefonlarının birçoğunda bulunamıyor. Ayarlar kısmında arama bölümüne yazsanız bile karşınıza çıkamayabiliyor. Çünkü bazı telefonlarda bu özellik gizli olarak sunuluyor. Bu özelliği etkin hale getirme yöntemlerini resimli olarak anlatacağız.                                           Telefonunuzuz Ayarlar > Telefon Hakkında > Yazılım Bilgileri kısmına giriş yapıyorsunuz. Karşınıza çıkan sayfadaki Yapım Numarası’na 4-5 kere tıklıyorsunuz. Daha sonra ekranınıza Geliştirici Seçenekleri açıldı şeklinde bir yazı çıkacak. Bu yazıyı gördükten sonra Ayarlar kısmına geri dönüyorsunuz. En altta Geliştirici Seçenekleri kategorisini göreceksiniz. Ona tıklıyorsunuz ve karşınıza çıkan sayfada USB Hata Ayıklama Modu var , onu etkinleştiriyorsunuz.

             
Yeni Android Telefonlarda USB Hata Ayıklama Modu Nasıl Açılır?” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir