Youtube Para Kazanma Özelliği Nasıl Açılır?Youtube platformu milyonlarca kişi tarafından kullanılmaktadır. Burada bulamayacağınız video yoktur. Aklınıza ne geliyorsa bulabilir ve videolarını izleyebilirsiniz. Ayrıca bazı film ve dizi bölümleri de burada yayınlanmaktadır. Bu platform son zamanlarda çok popüler olmuştur. Yerli yabancı birçok insan oldukça fazla para kazanmaktadır. Yüksek aboneli kanalların gelirleri tahmin edilemeyecek kadar yüksektir. Fakat Youtube sürekli yeni algoritmalar geliştirmekte ve sistemini değiştirmektedir. Para kazanma özellikleri olsun tasarım olsun geçen yıla göre oldukça değişmiştir. Kullanıcılar en çok, ‘’Youtube Para Kazanma Özelliği Nasıl Açılır?’’ şeklinde aramalar yaparak yeni şartları sorgulamaktadır. Sizlere bu yeni şartları ve geliştirilen algoritmalar hakkında bilgi vereceğiz. Ayrıca para kazanma özelliğini aktif etmek için neler yapmanız gerektiğinin üzerinden kısaca geçeceğiz.

 

Youtube Para Kazanma Özelliği Güncellemeleri

Youtube platformu son zamanlarda para kazanma şartlarında sürekli değişikliğe gitti. İlk yaptığı değişiklikte kanal izlenimi 10 bin olmadan para kazanma özelliğini açmamasıydı. Eskiden direk açılan para kazanmalar bu şarttan sonra 10 bin izlenim yansımadan açılmıyordu. Sonrasında ise tekrar bir güncelleme getirerek bu şartları oldukça ağırlaştırdı. Artık Youtube para kazanma özelliğini açmak için 2018 yılında, 4 bin saat izlenme ve bin abone şartı getirildi. Bu şartı sağlamayan kanalların para kazanma özelliği 22 Şubat 2018 tarihinde iptal edildi.Youtube kullanıcıları bu yapılan güncellemeye oldukça sert tepki verse de kimsenin elinden bir şey gelmemektedir. Şuan güncel şartlar 4 bin saat izlenim ve bin abone şartıdır. Bu şartı sağlayan kanallarla para kazanma özelliğine nasıl başvuru yapacağınızı anlatacağız.

 

Youtube Para Kazanma Özelliği Nasıl Açılır?

Youtube’da 4 bin saat ve bin abone şartını sağlayan kanalların para kazanmasını açmak için başvuruda bulunabilirsiniz. Fakat Youtube şuanda başvuruları askıda tutmaktadır. Açıklamalarına göre başvuru yapılan kanalların onaylarını Mart ayında verecek.

Öncelikle sağ üst köşede profil resminin üzerine tıklayarak açılan seçeneklerden ‘’İçerik Stüdyosu’’ yazan yere tıklayın. Gelen ekranda sol tarafta ‘’Kanal’’ yazan yere tıklayın. Ekranda ikinci sırada ‘’Para Kazanma’’ yazmaktadır. Hemen altında etkinleştire tıklayarak adımları takip ediniz. Sizden bir adsense hesabı açmanız istenecektir. Bu işlemleri de tamamladıktan sonra başvurunuz incelenmek üzere gönderilir. Genellikle 1 hafta içerisinde sonuçlanır.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir