Youtube Telifleri Nasıl Kaldırılır?Youtube üzerinden birçok kişi video paylaşımı yapmaktadır. Aynı zamanda bu videolardan para kazanan kişilerde oldukça fazladır. Düzenli bir izlenim yakalamış ve belli bir kitleye ulaşmış kişilerin başına bazı zamanlarda kötü şeyler gelebilmektedir. Youtube üzerinde başınıza gelebilecek en kötü şeylerden birisi telif yemektir. Başkasının videosunu paylaşıyor iseniz zaten bu duruma hazırlıklı olmanız gerekmektedir. Fakat bazen ‘’sahte telif’’ denilen olay ile de karşı karşıya kalabilirsiniz. Kısaca size ait olan bir videoya telif atılabilir. Bu durum ile karşı karşıya kalan kişiler ‘’Youtube Telifleri Nasıl Kaldırılır?’’ şeklinde arama yaparak bu durumdan kurtulmaya çalışmaktadır.

Youtube ile içli dışlı olan birçok kişinin başına sahte telif gelebilmektedir. Bir kanala gelen telifler o kanlın durumunu kötü etkilemektedir. Para kazanması kapatılabilmekte, canlı yayın kapatılabilmekte ve daha birçok Youtube özelliğine erişim kısıtlanabilmektedir. Hatta telif tekrarlandığı sürece kanal dahi kapatılmaktadır. Farklı zaman dilimlerinde gelen 3 ve üzeri telif ile maalesef kanal kapatılmaktadır. Buda içerik üreticisi için en kötü durumlardan birisidir. Ancak videolar sizin ise bu teliflere itiraz edebilmeniz için bir zaman dilimi bulunmaktadır. Telif geldiği anda zaten hesabınızda uyarı olarak gözükmektedir. Burada telifin kimden geldiğini hangi videoya ve ne kadar zaman sonra silineceği dahi yazmaktadır.Youtube Telife İtiraz Etme

Youtube hesabında bir videoya telif geldiği zaman bu telif ancak geri bildirim yani itiraz ile kaldırılabilmektedir. Videoya yanlışlıkla gelen telifler veya atılan sahte telifler için bu itiraz formu kullanılmaktadır. Bu formda videoya telif gönderen kişiye itiraz ederek yanlışlıkla yaptığını bildirebilir ya da videonun kendinize ait olduğunu kanıtlatarak telifi geri çekebilirsiniz.

Videoya telif geldiği zaman telif bilgilerini ve gönderen kişinin incelendiği adımdan forma ulaşılabilir. Bu formda video hak sahibini ilgilendiren ve videonun ona ait olduğunu belirtmesini istemektedir. Bu kısımlar doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır. Yanlış bilgiler sonucunda kanal kapatılabilir veya telif geri çekilmeyebilir. Oldukça hızlı bir şekilde otomatikman incelenmektedir bu formlar. Ortalama birkaç gün içerisinde gönderilen itirazın sonucu mail olarak veya kanalda bildirim olarak belli edilmektedir. Ayrıca telif gelen videoya giriş yapılarak durum kontrol edilebilir. Hak sahibi olunmayan videolara itiraz edilmesi pek önerilmemektedir.

 
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir