Youtube vidIQ Eklentisi Nasıl Kullanılır?Youtube’u kullanmayı ve sörf yapmayı kolaylaştıran birçok eklenti vardır. En çok kullanılan eklentilerden birisinin adı ise vidIQ eklentisi olmaktadır. Bu eklenti oldukça kapsamlı ve kullanışlı olmaktadır. Binlerce kişi bu eklenti ile Youtube kullanımını kolaylaştırmakta ve birçok bilgiye ulaşabilmektedirler. Eklentiyi kullanmak oldukça basit olmakla beraber ilk defa kullanacak olan kişiler veya duyan kişiler öncelikle araştırma yapmakta ve nasıl kullanacağını öğrenmeye çalışmaktadırlar.

Youtube vidIQ Eklentisi Nasıl Kullanılır?

Youtube için tasarlanan en güzel eklentilerden birisi vidIQ eklentisi olmaktadır. Bu eklenti sadece Chrome tarayıcıları tarafından desteklenmektedir. Farklı tarayıcılar için bu eklenti hizmet vermemektedir. Bu eklentiyi kurmak için yapılması gereken bazı adımlar vardır. Chrome için eklenti mağazasına girilmelidir. Sonrasında ise mağaza arama kısmına ‘’vidIQ eklentisi’’ yazarak eklentiye ulaşılmalıdır. Eklentiye ulaştıktan sonra ‘’Kur’’ seçeneğine tıklayarak, eklentinin Chrome tarayıcısına kurulması beklenmeli. Bütün bu adımlar tamamlandıktan sonra ise Youtube’da bir videoya giriş yapıldığında sağ kısımda eklenti ile alakalı bir kısım çıkacaktır. Bu kısımda öncelikle sizden üye olmanız istenmektedir. Üyelik adımlarını tamamlayarak eklentiyi deneme sürümü ile kullanmaya başlayabilirsiniz.Bu eklenti ile Youtube üzerindeki bütün videolar hakkında detaylı bilgiler alınabilmektedir. Alınabilecek bilgileri sıralarsak;

  • vidIQ skoru
  • Görüntülenme
  • Kazanılan abone
  • Ortalama görüntülenme zamanı ve süresi
  • Sosyal medya paylaşımları ve skorları
  • SEO skoru ve ne kadar iyi durumda olduğu
  • Kanalın toplam görüntülenmesi ve abonesi
  • Kanala gelen günlük ortalama abone ve son 30 günde gelen abone toplamı
  • Video etiketleri ve kanal etiketleri

Şeklinde olur…

Eklentiyi kullanmak için üye olmak ve kurmak dışında yapılması gereken ekstra bir eylem yoktur. Eklentiyi kurup üye olduktan sonra rahatlıkla kullanımına başlanabilir. Bir video açıldığında otomatikman bütün bilgiler gösterilmektedir. Deneme sürümünde oldukça detaylı bilgiler verilirken, tam sürümünde ise çok daha detaylı bilgilerin yanında video yükleme ve üst sıralara çıkmak için bilgiler ve ayarlamalarda yapmaktadır. Oldukça kullanışlı bir yapıya sahip olan vidIQ eklentisi son zamanlarda oldukça popüler olmuş ve birçok kişi tarafından kullanılmaya başlanmıştır. Çoğunlukla deneme sürümü kullanılan eklentinin tam sürümü de birçok kişi tarafından alınmıştır.

 
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir