Yüzdeki Kahverengi Lekelerden Kurtulmanın YollarıYüzdeki Kahverengi Lekelerden Kurtulmanın Yolları

Yüzünüzde bulunan kahverengi lekeler bütün yüzünüzün görünümünü olumsuz olarak etkiliyor olduğu için bütün dünya üzerinde insanların problemi şeklinde bizlerle buluşmaktadır. Yüzünüzde olan kahverengi lekeler cildinizde pigmentasyonun yükselmesi, yaşlılık gibi bazı sebepler ile meydana gelebiliyor. BU makalemizde de yüzünüzdeki kahverengi lekeleri nasıl azaltabileceğimizi ve ortadan kaldırabileceğimizi, hangi doğal tedavi yöntemlerini kullanabileceğimizden bahsedeceğiz. Yüzünüzdeki kahverengi olan lekeler doğal anlamda orta yaş ve üstü bireylerde görülüyor ve uzun zaman boyunca korumasız bir şekilde güneş ışınlarına maruz kalan bireylerde de görülebilmektedir. Yüzünüzde meydana gelen bu kahverengi lekeler gebelik zamanında yaşanmakta olunan hormonal dalgalanmalar, yetersiz kişisel hijyen, cilt alerjisi, menopoz, genetik sebepler ve depresyon sonucunda oluşabilmektedir.

Doğal Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Yüzünüzdeki kahverengi lekeleri tam anlamıyla yok edebilmek bazı zamanlarda mümkün olmasa dahi görünümlerini oldukça azaltabilmeniz mümkündür. Yine aşşağıda kahverengi cilt lekelerini azaltabilmek için uygulayabileceğiniz birkaç doğal tedavi yöntemini göreceksiniz.Hint Yağı: Hint yağı cildinizin yüzeyini pürüzsüzleştirebilmeniz için ve cildinizin doğal anlamda parlaklığa sahip olabilmesi için kullanılır.

E Vitamini Yağı: E vitamini antioksidan fonksiyonu beraberinde cildinizde hava kirliliği, duman, toz benzeri dış etkenlerin oluşturmuş olduğu yıpranmaları ortadan kaldırır. Kahverengi lekelerin de üstlerine düzenli bir şekilde bu yağ sürüldüğü takdir de lekelerin azaldığı gözlemlenecektir.

Aloe Vera: Aloe vera’nın cilt bakımı açısından yıllardır kullanıldığı bilinen bir gerçek. Cildinizde oluşmakta olan çeşitli kızarıklıklara , tahrişe karşı en güzel bitkilerden biri olan aloe vera yüzünüzdeki kahverengi lekeler için kullanmanız mümkündür.

Beyazlatıcı kremler: Yukarıda saymış olduğumuz doğal kremlerin yanı sıra kahverengi çeşitli lekelerin görünümlerini azaltabilme amacı ile bazı beyazlatıcı kozmetik kremleri de kullanabilirsiniz. Beyazlatıcı krem kullanmayı düşünüyorsanız doğal içeriğe sahip olanları tercih etmeniz faydalı olacaktır. Doğal içerikli kremler alerjik problemler yaşamanızı da olumlu ölçüde engeller.

Limon: Limon suyu içerisinde olan ağartıcı fonksiyonlar kahverengi lekeler üstüne düzenli bir şekilde sürülürse eğer zaman içerisinde lekelerin görünümlerinin açıldığı gözlemlenecektir. Bütün bu tedavileri uygulamanız sonucunda kısa sürede kahverengi lekelerden kurtulmanız veya azaltılası mümkün olacaktır.

 
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir